27.12.2018 15:28

Czy rockowe covery kolęd to profanacja Świąt? [WYNIKI SONDY]

Czy rockowe wersje kolęd są w porządku? Sprawdźcie wyniki świątecznej sondy Antyradio.pl.

Święta 2018
foto: shutterstock.com

Święta, Święta i po Świętach! Jedną z tradycji jest wykonywanie kolęd - najstarszy polski utwór pojawił się jeszcze w 1424 roku. Co roku w okresie świątecznym ze wszystkich stron atakują nas kolędy oraz świąteczne piosenki. Niby człowiek już ma dosyć tych melodii, ale z drugiej strony ciężko sobie wyobrazić Wigilię bez dobrze znanych utworów.

Czy rockowe covery kolęd to profanacja Świąt? [WYNIKI SONDY]

Wielu muzyków nagrywa swoje interpretacje kolęd. Artyści nie lubią nudy i niektórzy nawet decydują się na rockowe wersje świątecznych piosenek. Czy takie kolędy z pazurem są profanacją Świąt? Serwis Antyradio.pl postanowił zapytać swoich czytelników o to, czy rockowe covery kolęd są w porządku.

Okazuje się, że 7% czytelników uważa, że tego typu wersje kolęd są jakimś żartem. Natomiast aż 89% nie widzi nic złego w ostrych interpretacjach świątecznych piosenek.

rockowe kolędy wyniki

Jeżeli chcecie przedłużyć magię Świąt, to mamy dla Was metalową wersję kolędy "W żłobie leży". Warto również posłuchać "Przybieżeli do Betlejem" w wersji Kombi i muzyków z TSA oraz Oddziału Zamkniętego - poprawa humoru gwarantowana.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele