Czy rozpoznasz, który utwór słynnego wykonawcy jest zmyślony? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
12.04.2018 15:40
Czy rozpoznasz, który utwór słynnego wykonawcy jest zmyślony? [QUIZ] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Niektórzy muzycy nadają swoim dziełom bardzo charakterystyczne tytuły. Czy potraficie bezbłędne wyczuć styl mistrza?

Wielu fanów rocka potrafi natychmiast rozpoznać ukochanego wykonawcę „po jednej nutce”. Wystarczy choćby krótki fragment, zaśpiewany przez charakterystycznego wokalistę, by nie mieć żadnych wątpliwości. Podobnie jest z instrumentalistami – najlepsi wypracowali swoje jedyne w swoim rodzaju brzmienie, którego nie da się pomylić z nikim innym.

Znakiem rozpoznawczym danego wykonawcy mogą być oczywiście również teksty utworów. Piosenki niektórych artystów nawet w formie drukowanej można bez problemu rozpoznać dzięki używaniu przez nich charakterystycznych słów, fraz i środków stylistycznych. Również typowa dla danego twórcy tematyka pomaga łatwo go zidentyfikować.

Są wykonawcy, których nawet tytuły piosenek są tak charakterystyczne, że natychmiast można je rozpoznać. Postanowiliśmy zabawić się w bezczelnych imitatorów - wczuliśmy się na chwilę w słynnych muzyków rockowych i metalowych i… stworzyliśmy kilkanaście fikcyjnych piosenek. No, dobrze – na razie stworzyliśmy fikcyjne tytuły. Sprawdźcie, czy rozpoznacie, który tytuł utworu został przez nas wymyślony, a który jest tytułem rzeczywistego kawałka.

Czy rozpoznasz, który utwór słynnego wykonawcy jest zmyślony? [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Behemoth:

Czy rozpoznasz, który utwór słynnego wykonawcy jest zmyślony? [QUIZ]

Behemoth:

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.