30.06.2017 12:50

Czy stary skład Smashing Pumpkins powróci w 2018?

Perkusista Jimmy Chamberlin trochę się wygadał i podkręcił atmosferę wśród fanów kapeli. Czy rzeczywiście zobaczymy stary skład razem na scenie?

Czy stary skład Smashing Pumpkins powróci w 2018?
foto: NurPhoto / REX Shutterstock / East News

Tego chciałby niejeden fan Smashing Pumpkins. Podejrzenia, że zespół reaktywuje się w starym składzie pojawiły się w momencie, gdy latem 2016 roku Billy Corgan wyznał, że po dwóch dekadach ponownie złapał kontakt z basistką D'Arcy Wretzky. Perkusista Jimmy Chamberlin wrócił do kapeli już dwa lata temu, zaś gitarzysta James Iha dołączył na scenie do Smashing Pumpkins w 2016 po 16 latach. Wszystkie te fakty świadczą o tym, że rzeczywiście może dojść do powrotu starego składu.

Patrząc na ostatnią wypowiedź Chamberlina wydaje się, że rzeczywiście muzycy mogą pojawić się na jednej scenie. Dowód? Tak na ten temat wypowiedział się bębniarz:

"

Rozmawialiśmy o graniu w przyszłym roku z kapelą i ktoś zapytał mnie: „Jak to jest próbować to wszystko skoordynować?”. Odpowiedziałem, że to jak „Dwaj zgryźliwi tetrycy 3” z tym, że mamy 4 zrzędliwych facetów i jedną kobietę... więc tak to będzie. "

Na podstawie tych słów wiele osób wnioskuje, że rzeczywiście w 2018 roku zobaczymy stary skład razem. Chamberlin co więcej wypowiedział się również na temat współpracy z Corganem, który przecież jakiś czas temu wyzwał go od kłamców. Teraz jednak ich stosunki wyglądają zupełnie inaczej:

"

Te dwie godziny, które spędzamy razem grając muzykę są najlepszą rzeczą na całym świecie. Pozostałe 22 godziny ja z nim... On ma swoje zdanie, ja mam swoje, obaj jesteśmy dorośli, prawda? "

Co więcej opowiedział o ciekawej historyjce:

"

Myślę, że D'Arcy dobrze to podsumowała. Gdy zadawali jej bardzo niemiłe i mizoginiczne pytania... Mówili: „Jak to jest być dziewczyną w Smashing Pumpkins?”. Odpowiadała: „To jakby wyjść za mąż za 3 facetów, z którymi nawet się nie spotykałaś”. Myślę, że to najlepsza odpowiedź. "

Miejmy nadzieję, że separacja tego ciekawego małżeństwa wkrótce się skończy.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Billy Corgan