28.05.2018 17:08

Czy studenci znają muzykę z lat 70.?

Młodzież musiała przesłuchać utwory m.in. Led Zeppelin czy Blondie. Czy studenci kojarzą w ogóle takie zespoły?

Studenci słuchają Led Zeppelin
foto: kadr z wideo

Kiedyś to była muzyka! Pewnie niejednokrotnie słyszeliście to z ust rodziców czy dziadków. Każde pokolenie ma swoich bohaterów i muzyków, którzy nie muszą kolejnym generacjom przypaść do gustu. Jednak okazuje się, że sporo kapel z lat 70. stworzyło muzykę ponadczasową, którą zna każdy z nas.

Uczniowie collage'u zatem przesłuchali utwory właśnie z tego okresu i mieli za zadanie odgadnąć, o jakiego wykonawcę chodzi. Okazało się, że zadanie nie jest wcale takie proste.

Czy studenci znają muzykę z lat 70.?

Co ciekawe, gdy młodzież usłyszały funkowe brzmienia większość z nich od razu skojarzyło, że chodzi o Earth, Wind & Fire. Gorzej już było z Rodem Stewart, Blondie czy Billem Withersem. Nastolatkowie stwierdzili, że większość utworów gdzieś słyszało, ale nigdy się nie zastanawiali kto jest wykonawcą tych chwytliwych kawałków.

Sprawdźcie, czy młode pokolenie poznało m.in. piosenkę Led Zeppelin:

Studenci byli pod wrażeniem, jak dobrą i chwytliwą muzykę tworzyli artyści w latach 70. Wielu osobom było wstyd, że nie znali tych muzyków i zamierzają nadrobić muzyczne zaległości. Jeżeli macie ochotę na więcej podobnych nagrań to możecie obejrzeć reakcje nastolatków na pop punk czy twórczość Marilyna Mansona.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele