25.06.2018 16:56

Czy studenci znają muzykę z lat 80.?

Czy osoby urodzone w późniejszej dekadzie znają przeboje Queen czy Scorpions? Przekonajcie się sami.

Studenci reagują na muzykę z lat 80.
foto: kadr z wideo

To nic dziwnego, że młode pokolenie nie zna hitów, przy których bawili się ich rodzice. Każda generacja ma swoich artystów i swoją muzykę, z którą się utożsamia. Jednak jeżeli chodzi o lata 80., to sporo dzieciaków urodzonych w późniejszych dekadach kojarzy przeboje, które szturmem opanowały dyskoteki. Wiele tych utworów pojawiło się w różnych filmach, czy chociażby można je usłyszeć w radiu.

Czy jednak dzisiejsza młodzież zna hity Bruce'a Springsteena czy Queen? Twórcy kanału React zaprosili zatem studentów, by przesłuchali piosenki z lat 80. i spróbowali odgadnąć poszczególne kawałki. Już pierwszy numer The Go-Go's sprawił im trudność. Za to jeśli chodzi o rockowe klimaty to okazało się, że jest nieco lepiej, bowiem studenci poznali piosenkę Scorpions, Queen czy Toto.

Czy studenci znają muzykę z lat 80.?

Większość z nich kojarzyła utwory, ale problemem już było nazwanie autora tego hitu. Mimo wszystko większość z nich dobrze bawiła się słuchając muzyki z lat 80., która wpada szybko w ucho.

Trochę wstyd, że studenci mają trudności z rozpoznaniem legendarnych utworów z lat 80. chociażby Bruce'a Springsteena. Oczywiście można złapać się za głowę, bo również przy ocenianiu muzyki z lat 70. nie było za kolorowo. Jednak dobrze, że na stare kawałki powraca moda -  przykładem jest chociażby „Africa” grupy Toto, który otrzymał nowe życie dzięki internautom. Memy i covery pojawiają się jak grzyby po deszczu. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele