16.03.2016 11:31

Czy syn Steve'a Harrisa odziedziczył talent po ojcu?

Zespół George'a Harrisa, syna basisty Iron Maiden, pokazał nowy teledysk. Jak muzyk wypada w The Raven Age?

Czy syn Steve'a Harrisa odziedziczył talent po ojcu?
foto: kadr z wideo

Przy okazji 60. urodzin Steve'a Harrisa wspominaliśmy o jego uzdolnionych muzycznie dzieciach. Lauren Harris już doskonale kojarzymy, pora przyjrzeć się dokonaniom jego najstarszego syna, George'a. Właśnie nadarzyła się ku temu idealna okazja.

Nim ukaże się pełnowymiarowa płyta, The Raven Age zdecydował się kontynuować promocję swojej pierwszej EP-ki zamykającym ją utworem „Angel In Disgrace”. Kawałek cieszył się największą popularnością wśród fanów i zebrał bardzo pochlebne opinie. George Harris nie miał wątpliwości, że to on powinien zostać wybrany na singiel.

"

Ten utwór cieszył się wielkim zainteresowaniem na całym świecie. Wspaniale, że mamy teraz okazję zilustrować stojącą za nim historię teledyskiem. (...) Ciężko nad nim pracowaliśmy, aby spełnił Wasze wymagania i jesteśmy bardzo dumni z efektów. "

Owoc tej ciężkiej pracy obejrzycie poniżej:

Klip wyreżyserował londyński fotograf Ian Collins stale współpracujący z magazynem „Kerrang!”. Na swoim koncie ma sesje m.in. dla takich zespołów jak Slipknot, Paramore czy Bring Me the Horizon. W teledysku wystąpiła modelka Monique Gordon.

Możecie też sprawdzić, jak ten kawałek wypadał na żywo w 2014 roku:

To pierwsze wideo The Raven Age, choć grupa powstała w 2009 roku w Londynie z inicjatywy George'a Harrisa i Dana Wrighta. Pięć lat później ukazała się jej debiutancka EP-ka z czterema utworami utrzymanymi w konwencji melodyjnego heavy metalu. Wydawnictwo radziło sobie bardzo dobrze na listach sprzedaży Amazonu, osiągając nawet szczyt zestawienia Hot New Releases.

Obecnie The Raven Age koncertuje u boku Iron Maiden i Anthrax w trakcie trasy po Ameryce Południowej. Mimo wypadku Ed Force One, tournée jest bez przeszkód kontynuowane. Latem 2016 roku grupa będzie miała okazję zagrać m.in. na festiwalu Download. W lipcu 2016 pojawi się w Polsce przed występem Żelaznej Dziewicy we Wrocławiu.

Co sądzicie, syn Steve'a Harrisa daje radę?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Steve Harris