Czy według Kirka Hammetta Metallica będzie współpracować z Lady Gagą?

Aleksandra Degórska
24.04.2017 11:35
Czy według Kirka Hammetta Metallica będzie współpracować z Lady Gagą? Fot. Los Angeles Times / Polaris / East News

Kolejny muzyk Metalliki wypowiedział się na temat wokalistki - czy jest szansa na to, że zobaczymy artystów ponownie razem?

Podczas 59. gali rozdania nagród Grammy 2016 doszło do nietypowego duetu - na jednej scenie pojawiła się Metallica i Lady Gaga wykonując „Moth Into Flame”. Występ do końca nie był idealny, bowiem nie obyło się bez problemów technicznych i James Hetfield musiał śpiewać razem z wokalistką przy jednym mikrofonie. Nic zatem dziwnego, że frontman Metalliki jest niechętny jeśli chodzi o dalszą współpracę z gwiazdą pop.

Najbardziej podekscytowany tym występem był zdecydowanie Lars Ulrich, który nawet zażartował, że dochodziło do rozmów, by Lady Gaga dołączyła do kapeli. Co o tym natomiast sądzi Kirk Hammett? Gitarzysta również dobrze wspomina współpracę z gwiazdą:

Jesteśmy bardzo różnymi jednostkami, więc praca z nią była naprawdę ciekawa. Gdy pojawiła się na próbie znała swoje partie, wyciągała nuty, była bardzo profesjonalna. To zrobiło na nas wrażenie, bo dochodziło do takich sytuacji, gdy ktoś się pojawiał i padało: „Jak to w ogóle leci?”

Współpraca z Lady Gagą była dla niego ciekawym doświadczeniem, choć jeżeli chodzi o kolejne wspólne projekty w przyszłości to Hammett nie chce nic obiecywać:

Nie wiem co będzie się działo w przyszłości, myślę, że to przesada, żeby stanowczo powiedzieć: „Tak, na pewno coś zrobimy w przyszłości”. Może tak, może nie, ale mamy obecnie sporo spraw na głowie.

Lady Gaga jest zachwalana nie tylko przez muzyków Metalliki, ale również Scott Ian czy Rob Halford wysoko cenią piosenkarkę. Wokalistka nie raz mówiła o tym, że lubi rockowe i metalowe brzmienia, a jej pseudonim nawiązuje do utworu grupy Queen - kto wie, może piosenkarka zdecyduje się kiedyś na mocniejszy repertuar?

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.