18.03.2019 17:10

Czy wiesz, ile Metallica zarobiła na swoim pierwszym koncercie?

Perkusista Metalliki, Lars Ulrich udostępnił na Instagramie sentymentalne zdjęcie z 1982 roku. Muzyk wspomina pierwszy w historii koncert zespołu.

Metallica
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Metallica ma na swoim koncie 11 albumów studyjnych, a przez niemal 40 lat kariery grupa zdobyła fanów niemal w każdym zakątku świata. Jednak zanim liderzy Wielkiej Czwórki thrash metalu zostali jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych na naszej planecie, musieli zagrać swój pierwszy koncert. I chociaż obecnie grupa gra w największych obiektach na całym świecie, to kiedyś było im daleko do rekordów frekwencji, a o zarobkach chociażby jak przy okazji WorldWired Tour mogła tylko marzyć.

Lars Ulrich
Lars Ulrich
Przeczytaj także Metallica pobiła rekord frekwencji na ostatnim koncercie w Louisville

Ile Metallica zarobiła na swoim pierwszym koncercie?

Perkusista Metalliki, Lars Ulrich opublikował na swoim Instagramie serię sentymentalnych zdjęć z pierwszego w historii koncertu grupy. Od tamtego czasu minęło już 37 lat. Historyczny moment miał miejsce 14 marca 1982 roku w Radio City w Anaheim w Kalifornii. Muzyk w poście przyznał, że pamięta jak bardzo stresował się wydarzeniem.

"

Jak wynika z moich starych notatek, był to mój pierwszy koncert w historii i byłem nim bardzo zdenerwowany. Dodatkowo można zauważyć, że w secie nie ma za wiele oryginalnych utworów Metalliki. Na pierwszym koncercie zagraliśmy większość coverów grup z nurtu NWOBHM. Potem znaczna część trafiła na naszą płytę "Garage Inc.". Grałem swój pierwszy koncert na zestawie Camco, nie mam więcej fotografii z tamtego wydarzenia.

Dzisiaj świętujemy szczęśliwą rocznicę tego debiutu!
Kto by pomyślał... "

Z jednego ze zdjęć umieszczonych przez Ulricha wynika, że debiutancki koncert Metalliki obejrzało jedynie 75 osób, a grupa zarobiła na występie zawrotne 15 dolarów. 

Setlista Metalliki z ich pierwszego koncertu 14 marca 1982 roku:

  1. Hit The Lights
  2. Blitzkrieg
  3. Helpless
  4. Jump In The Fire
  5. Let It Loose
  6. Sucking My Love
  7. Am I Evil?
  8. The Prince
  9. Killing Time

Zobacz też: >>Metallica nagrała akustyczną wersję "Enter Sandman"<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica