Czy wiesz wszystko o Flea z Red Hot Chili Peppers? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
16.10.2017 15:26
Czy wiesz wszystko o Flea z Red Hot Chili Peppers? [QUIZ] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Michael Balzary, czyli Flea urodził się 16 października 1962 roku. Z okazji 55. urodzin basisty Red Hot Chili Peppers możecie sprawdzić, jak dobrze go znacie.

Co decyduje o fenomenie zespołu Red Hot Chili Peppers? Trudne pytanie. Charyzmatyczny wokalista, Anthony Kiedis? Jak najbardziej. Znakomity perkusista, Chad Smith? Oczywiście. Przewijający się przez skład wybitni gitarzyści – od Hillela Slovaka, przez Johna Frusciante i Dave’a Navarro, po Josha Klinghoffera? Zdecydowanie. Ale naszym zdaniem sercem RHCP jest jego basista, Flea – wirtuoz, komik i maskotka w jednym.

Obok Kiedisa, Flea jest jedynym muzykiem Red Hot Chili Peppers, który występuje w zespole nieprzerwanie od początku działalności w 1983 roku. Basiści w kapelach rockowych zwykle stoją w cieniu wokalistów i gitarzystów, ale Flea to nie dotyczy - nieraz na koncertach Peppersów to on kradnie całe show kolegom. Choć przyjął rolę zespołowego błazna, ma również ogromny wpływ na muzykę i inspiracje zespołu. W dużej mierze jego zasługą jest jej charakterystyczny, funkowy groove, ale „Pchle” grupa zawdzięcza też wpływy punk rocka, nowej fali, a nawet jazzu.

Flea to prawdziwy człowiek renesansu. Muzyka to najważniejsza, ale tylko jedna z wielu jego pasji. W równym stopniu kocha kino – pojawił się jako aktor epizodyczny w wielu filmach z hollywoodzkiego kanonu, by wspomnieć choćby „Big Lebowskiego”, „Moje własne Idaho” czy „Las Vegas Parano”. Niedługo wystąpi w filmie „Boy Erased” u boku Nicole Kidman i Russella Crowe'a. Gdy akurat nie gra na scenie ani w filmie, Flea zawzięcie kibicuje – jest pasjonatem m.in. piłki nożnej i koszykówki.

Ciekawe, co porabia nasza pracowita Pchełka w swoje urodziny. 16 października 2017 roku Michael Balzary, bo tak naprawdę nazywa się nasz bohater, skończył 55 lat. Z tej okazji sprawdźmy naszą wiedzę o tej oryginalnej postaci świata rocka.

Czy wiesz wszystko o Flea z Red Hot Chili Peppers? [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Jaką piosenkę zaśpiewał Flea na koncercie w Gdyni w 2016 roku?

Czy wiesz wszystko o Flea z Red Hot Chili Peppers? [QUIZ]

Jaką piosenkę zaśpiewał Flea na koncercie w Gdyni w 2016 roku?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.