Czy wiesz wszystko o Lemmym Kilmisterze? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
28.12.2017 16:17
Czy wiesz wszystko o Lemmym Kilmisterze? [QUIZ] Fot. OLI SCARFF/AFP/EAST NEWS

Sprawdźcie, jak wiele wiecie o liderze Motörhead.

„I don't wanna live forever” – śpiewał Ian Fraser Kilmister w swoim najsłynniejszym utworze. Nie chciał żyć wiecznie, ale nam wszystkim zdawało się, że tak właśnie będzie. Lemmy, bo pod takim przydomkiem znany był światu ten brytyjski wokalista i basista, był popkulturowym synonimem niezniszczalności.

Pomimo całych dekad picia na umór i zażywania najróżniejszych nielegalnych specyfików, Lemmy do końca tryskał energią i humorem. A także przez całe życie robił doskonałą muzykę – w latach 70. z spacerockową grupą Hawkwind, a potem już z własnym metalowo-punkowym triem Motörhead. Był też człowiekiem-anegdotą – o mało której gwieździe rocka krążyło tyle legend i nieprawdopodobnych opowieści.

Lemmy żył z całych sił i czerpał z życia pełnymi garściami. Nie przejmował się zbytnio stanem zdrowia – interesowała go tylko biegnąca chwila. Dlatego aż do śmierci działał na najwyższych obrotach – swój ostatni album, „Bad Magic” Motörhead wydał dokładnie 4 miesiące przed śmiercią. 28 grudnia 2015 zmarł w wyniku niewydolności i zaburzeń rytmu serca i raka prostaty, cztery dni po 70. urodzinach.

Sprawdźcie, czy wiecie wszystko o tej fascynującej postaci.

Czy wiesz wszystko o Lemmym Kilmisterze? [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Od czego pochodzi przydomek „Lemmy”?

Czy wiesz wszystko o Lemmym Kilmisterze? [QUIZ]

Od czego pochodzi przydomek „Lemmy”?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.