Czy wiesz, że: 13 lat temu opublikowano najgorszy cover Iron Maiden w historii

02.05.2019 15:33
Czy wiesz, że: 13 lat temu opublikowano najgorszy cover Iron Maiden w historii Fot. kadr z wideo

30 maja 2006 roku na YouTubie pojawiło się wideo "THE WORST SINGER IN HISTORY PT1", w którym niejaki Chule zaśpiewał "Aces High" z repertuaru Iron Maiden. Z okazji zbliżającej się 13. rocznicy tego wideo, chcemy wam przypomnieć najgorsze wykonanie Iron Maiden w historii.

Covery stanowią podwaliny muzyki rockowej - początkowo The Rolling Stones zajmowali się przecież coverowaniem bluesowych artystów. Jimi Hendrix jest znany z "All Along the Watchtower", które kilka lat wcześniej nagrał Bob Dylan, Metallica na niemalże każdym swoim koncercie od ponad 30 lat gra chociaż jedną przeróbkę, a takie grupy jak Bad Wolves i Alien Ant Farm zbudowały swoje kariery na graniu starszych kawałków w swój sposób - pierwszy zespół nagrał "Zombie" The Cranberries, drugi natomiast przerobił "Smooth Criminal" Michaela Jacksona na modłę nu-metalową.

Najgorszy cover Iron Maiden w historii

Ale na każde "Hurt" (org. Nine Inch Nails) Johnny'ego Casha, czy "Sweet Dreams" (org. Eurythmics) Marilyna Mansona trafiają się niestety setki amatorskich, półprofesjonalnych i nawet profesjonalnych coverów, które są po prostu abominacją.

A co sprawia, że cover jest dobry? Czasami jest to ciekawe przerobienie utworu oryginalnego na "swój" unikalny styl (tak jak wspomniane "Sweet Dreams" Mansona), a czasami to po prostu genialne, wymagające ogromnych umiejętności muzycznych "podrobienie" oryginału (Metallica i "Am I Evil?" lub "Breadfan"). Ważne jest także oddanie hołdu i szacunku dla artysty, którego coverujemy.

Przeczytaj także

A co jeżeli nie mamy ani umiejętności muzycznych, ani własnego stylu i w naszym arsenale jest tylko szacunek dla artysty? Cóż, wtedy powstaje taki potworek jak "THE WORST SINGER IN HISTORY PT1", w którym niejaki fan Iron Maiden o imieniu Chulo podjął się bardzo trudnego zadania - zaśpiewania jak Bruce Dickinson z Iron Maiden.

Dlaczego wspominamy o tym coverze? Ponieważ jest tak obrzydliwy, że nie możemy przestać go słuchać. "Aces High" w wykonaniu pana Chulo jest niemalże takim samym doświadczeniem, jak oglądanie "The Room" Tommy'ego Wiseau. Dokładnie 30 maja 2019 roku minie 13 lat od momentu opublikowania wideo na YouTubie. Zapnijcie więc pasy, podkręćcie głośniki i upewnijcie się, że wokół was nie ma nikogo, kto mógłby was przyłapać na oglądaniu coveru. A oto najgorsze wykonanie "Aces High" na świecie:

Wszystkiego najlepszego i powodzenia w dalszym rozwoju kariery!  

Zobacz także: >> Jak brzmią najgorsze covery metalowych zespołów? <<

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.