Czy wiesz, że Daron Malakian z SOAD został gitarzystą przez przypadek?

Joanna Chojnacka
14.05.2019 12:34
Czy wiesz, że Daron Malakian z SOAD został gitarzystą przez przypadek? Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Podczas jednego z ostatnich wywiadów gitarzysta System Of A Down, Daron Malakian przyznał, że zawsze chciał grać na perkusji. Za gitarę chwycił przypadkowo.

Malakian otrzymał swoją pierwszą gitarę 18 lipca 1987 roku. Muzyk dokładnie pamięta tę datę, ponieważ rodzice kupili mu instrument na 12 urodziny. Daron przyznał, że marzył o perkusji, jednak rodzice nie byli fanami bębnów. Biorąc pod uwagę dalszą karierę muzyka, chyba wiedzieli, co robią.

Przeczytaj także

SOAD. Daron Malakian został gitarzystą przez przypadek

Daron Malakian został gitarzystą przez zupełny przypadek, chociaż od 4 roku życia był pewien, że chce zostać muzykiem. Artysta zachwycał się Motley Crue, Def Leppard, a nawet Depeche Mode czy Duran Duran. Gdy na horyzoncie pojawiły się cięższe zespoły takie jak Slayer czy Metallica, muzyk lawirował między gatunkami, bo mocne brzmienia również mu odpowiadały.

Jednak Malakian podkreślił w programie "Talk Is Jericho", że od dziecka marzył, żeby być perkusistą, a o tym, że gra na gitarze, zadecydowali jego rodzice.

Zawsze chciałem zostać perkusistą, nie chciałem być gitarzystą. To wszystko wydarzyło się przypadkiem. Moi rodzice nie chcieli kupić mi bębnów. Uznali, że nie można ich wyłączyć.

Pierwsza gitara Malakiana została wykonana przez Arbor Guitars. Dodatkowo muzyk otrzymał też wzmacniacz firmy Gorilla.

Zobacz też: >>Parodia SOAD w "Saturday Night Live" zachwyciła muzyków<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.