06.06.2019 16:17

Czy wiesz, że: Polski artysta tworzy grafiki dla Slayera

Zobaczcie, jak wyglądają grafiki Slayera wykonane przez Rafała Wechterowicz.

Slayer
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Międzynarodowy dzień Slayera obchodzony jest od 6 czerwca 2006. Slayer jest w trakcie grania swojej pożegnalnej trasy koncertowej po Europie, 4 czerwca 2019 ostatni polski koncert odbył się w Gliwicach. Na koncercie obecny był też Rafał Wechterowicz – polski artysta, który narysował dla kultowego zespołu 17 grafik i współpracuje z zespołem od 2009 roku. Możesz nie znać tego nazwiska, ale prawdopodobnie nosisz koszulkę z jego wzorem od lat.

Międzynarodowy dzień Slayera: Polski artysta tworzy grafiki dla Slayera

Tak Wechterowicz komentuje obchody Dnia Slayera:

"

„Dwie najlepsze płyty w historii metalu to "Southof Heaven" i "Reignin Blood".To zaszczyt móc projektować wzory dla Slayera. Dziś pracuję właśnie nad kolejnym wzorem dla nich, naprawdę lepiej się tego dnia uczcić nie da. "

10 ciekawostek o Tomie Arayi z okazji Dnia Slayera
10 ciekawostek o Tomie Arayi z okazji Dnia Slayera
Przeczytaj także 10 ciekawostek o Tomie Arayi z okazji Dnia Slayera

Kim jest? Rafał Wechterowicz, ur. w 1974 roku, mieszka i pracuje w Poznaniu. Były nauczyciel poznańskiego gimnazjum, zaczynał od projektowania koszulek dla zaprzyjaźnionych zespołów, aż został dostrzeżonyna Zachodzie. Od ponad 10 lat rysuje wzory dla takich wykonawców jak: Slayer, Guns' Rose, Mastodon, Slipknot, Lady Gaga, Behemoth, Rolling Stones.

20 zagranicznych rockowych okładek płyt stworzonych przez Polaków
20 zagranicznych rockowych okładek płyt stworzonych przez Polaków
Przeczytaj także 20 zagranicznych rockowych okładek płyt stworzonych przez Polaków

W 2016 roku prokuratura w Gdańsku uznała grafikę–plakat Wechterowicza promujący trasę koncertową Behemoth „Rzeczpospolita Niewierna” za znieważający godło polskie. Sprawa wciąż jest w toku.

Tagi: Duperele Slayer Galeria