27.12.2017 11:44

Czy wiesz, że... „Run” Foo Fighters ma takie same partie perkusji co „Despacito”?

Potwierdził to sam Dave Grohl przesłuchując popowe piosenki, w których słychać reggaeton.

Czy wiesz, że... „Run” Foo Fighters ma takie same partie perkusji co „Despacito”?
foto: Chris Pizzello/Invision/AP/Fotolink/East News; AP/EAST NEWS

Jednym z singli promujących płytę „The Sky is a Neighborhood” był kawałek „Run”, do którego powstał klip pokazujący muzyków w poczciwym wieku. Płyta oczywiście szybko zniknęła ze sklepowych półek za sprawą fanów, którzy niecierpliwie czekali na następcę „Sonic Highways” z 2014 roku oraz EP-ki „Saint Cecilia”.

W ramach wywiadu dla Billboardu Dave Grohl wypowiedział się na temat właśnie piosenki „Run”, która jest jednym z najcięższych kawałków kapeli. Zespół nagrywając nową płytę nie chciał robić tego w sterylnie czystych warunkach, dlatego Grohl był zadowolony, że tak jak kiedyś muzycy wzajemnie się inspirowali i wspierali. 

Muzyk również określił krążek, jak gdyby „Sgt. Pepper” spotkał Slayera:

"

Gdy napisałem „Run” nie mogłem nawet się ruszyć. To, że mogłem wrzeszczeć, to było swego rodzaju katharsis. Jestem fanem starego dobrego thrash metalu, więc byłem bardzo podekscytowany, że po 22 latach w Foo Figters mam prawdopodobnie najcięższy numer, jaki kiedykolwiek nagraliśmy.  "

Co ciekawe jednak właśnie w tym kawałku słychać perkusyjny rytm jak w reggaetonie, który ostatnio jest bardzo popularny w popowych piosenkach, jak chociażby „Despacito”:

"

Powiedziałem: Czym do cholery jest rytm reggaeton? Greg zagrał mi wtedy 6 piosenek z radia, typu Justin Bieber itd. "

Posłuchajcie zatem, czy Wy też zauważacie podobieństwo (1:55 minuta nagrania z piosence Foo Fighters i 1:25 minuta w nagraniu „Despacito”)

Nie od dziś wiadomo, że pop i rock często się przeplatają i oto mamy namacalny dowód. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Dave Grohl Foo Fighters