08.06.2017 15:21

Czy za pomocą fidget spinnera można grać na gitarze?

Można i to jeszcze jak! Obejrzyjcie wideo, w którym YouTuber zagrał djent na gitarze używając popularną zabawkę.

Czy za pomocą fidget spinnera można grać na gitarze?
foto: kadr z wideo

Zabawka fidget spinner miała służyć dzieciom z nadpobudliwością ruchową, ADHD, deficytem uwagi oraz spektrum autyzmu. Pomysłodawczynią zabawki była Catherine Hettinger i choć finger spinner pojawił się jeszcze w latach 90. to w 2017 roku stał się naprawdę popularną zabawką.

Pojawiły się nawet głosy, że finger spinner to narzędzie szatana i redakcja Antyradio.pl osobiście to sprawdziła. Natomiast pewien YouTuber postanowił przekonać się, czy za pomocą tej zabawki można zagrać na gitarze djent? Muzycy próbowali już naprawdę przeróżnych wariacji na ten temat i w sumie nic dziwnego, że w końcu ktoś sięgnął po popularną zabawkę.

Sprawdźcie, jak wypadł ten eksperyment:

Prawda, że ciekawy pomysł na muzykowanie? Kręcąca się zabawka spowodowała, że YouTuber stworzył ciekawe „wibrujące” brzmienie, choć antyfani djentu i tak będą marudzić. Tym sposobem gitarzysta pokazał nowe zastosowanie fidget spinnera - może zabawka też sprawdzi się w grze na perkusji?

Za nagranie odpowiedzialny jest Andrew Baena, który ma na swoim koncie również utwory Metalliki, Black Sabbath i Slayera zagrane na nisko nastrojonej gitarze. Muzyk wykonał takie utwory, jak m.in. „Raining Blood”, „Enter Sandman”, „Walk” czy „Crazy Train”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele