01.08.2015 14:36

Czy zdjęcia z miejsca śmierci Cobaina zostaną udostępnione?

Zapadła decyzja w sprawie udostępnienia zdjęć z miejsca śmierci Kurta Cobaina, której domagał się Richard Lee. Twierdzi on, że lider zespołu Nirvana został zamordowany.

Czy zdjęcia z miejsca śmierci Cobaina zostaną udostępnione?
foto: AP/FOTOLINK/East News

Lee pozwał miasto Seattle i tamtejszy oddział policji domagając się dostępu do wspomnianych fotografii. Sędzia Theresa Doyle zdecydowała o ich nieujawnianiu i odrzuciła wniosek mówiąc, że Lee niewłaściwie wypełnił wniosek i nie dał miastu odpowiedniego czasu na zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Również Courtney Love i Frances Bean Cobain przedstawiły odpowiednie papiery, w których prosiły władze o nie upublicznianie kontrowersyjnych zdjęć.

"

Posiadam mnóstwo osobistych powodów dlaczego nie chcę wracać do tematu śmierci mojego ojca. Udostępnienie fotografii może wpłynąć na psychikę moją i mojej matki. "

Dziewczyna w oficjalnym oświadczeniu wspomniała też o incydencie sprzed lat. Obawia się, że pokazanie zdjęć może się przyczynić do zaistnienia podobnych sytuacji:

"

Wraz z matką regularnie otrzymujemy groźby śmierci od osób, które mają obsesję na punkcie mojego ojca. Kiedyś ktoś włamał się do mojego domu, kiedy byłam na wakacjach i czekał w nim przez trzy dni. Ten ktoś twierdził, że musi być ze mną, bo dusza mojego ojca wstąpiła w moje ciało. "

To samo stanowisko zajmuje Courtney Love i podziela te same obawy co jej córka:

"

Rutynowo jestem nazywana morderczynią i dostaję groźby śmierci od zwolenników teorii konspiracyjnych, którzy wierzą, że byłam w jakiś sposób zaangażowana w śmierć mojego męża. Udostępnienie tych zdjęć jedynie zwiększy częstotliwość takich zachowań, a w przyszłości może zagrozić mojemu bezpieczeństwu. "

Pomimo decyzji sądu Richard Lee nie zamierza spocząć w swoim poszukiwaniu prawdy. Mężczyzna już ma w planach złożenie apelacji. Uważa, że jego pozew został bezpodstawnie odrzucony:

"

Nigdy nie słyszałem o sprawie o takiej randze publicznego zainteresowania, która zostałaby zamknięta z tak trywialnych powodów. "

Być może Richard Lee może liczyć na wsparcie ze strony Norma Stampera, byłego szefa policji w Seattle w latach 1994-2000, który twierdzi, że dochodzenie powinno zostać ponownie wszczęte.

Courtney Love od lat stara się ucinać wszelkie kontrowersje związane ze śmiercią Kurta Cobaina. Ostatnio sprzeciwiała się pokazywaniu filmu „Soaked In Bleach” na wielkim ekranie. Jej prawnicy wystosowali pismo do kin z prośbą o niewyświetlanie obrazu, ponieważ według artystki, film stawia ją w niekorzystnym świetle oskarżając o zabójstwo męża.

Myślicie, że te zdjęcia powinny zostać upublicznione?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Kurt Cobain