11.04.2018 15:38

Czy zespoły powinny kontynuować karierę po śmierci frontmana? [SONDA]

Co na ten temat sądzą czytelnicy Antyradio.pl? Podjęcie decyzji nie jest wcale takie proste...

Czy zespoły powinny kontynuować karierę po śmierci frontmana? [SONDA]
foto: shutterstock.com

Często muzycy w zespole są jak rodzina - mogą się kłócić, spierać, ale tak naprawdę to właśnie z muzykami z kapeli spędza się naprawdę dużo czasu. Siłą rzeczy praca w studiu, trasy koncertowe, wszystko to, co wiąże się z tworzeniem i promowaniem muzyki wpływa na budowanie pewnej więzi.

Oczywiście nigdy nie jest idealnie, ale gdy któryś z muzyków umiera reszta nie może się z tym pogodzić. Nie dość, że odchodzi ktoś naprawdę bliski, to pod znakiem zapytania stoi dalsza działalność zespołu. Nie są to łatwe decyzje i historia zna różne rozwiązania tej sytuacji - AC/DC zdecydował się po śmierci Bona Scotta na nowego wokalistę i podobnie postąpił zespół Alice in Chains, ale niektórzy fani nie pogodzili się z taką decyzją artystów.

Co o tym sądzą czytelnicy Antyradio.pl? Do 20 kwietnia 2018 do godziny 12:00 czekamy na Wasze odpowiedzi.

sonda

Przykładem może również być historia Joy Division - muzycy po odejściu Iana Curtisa stworzyli nowy zespół New Order, który odniósł spory międzynarodowy sukces. A może lepiej zakończyć działalność zespołu i zacząć wszystko od nowa? Linkin Park wciąż nie zadecydował o swoim losie po śmierci Chestera Benningtona. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele