Czy zespoły powinny kontynuować karierę po śmierci frontmana? [SONDA]

Aleksandra Degórska
11.04.2018 15:38
Czy zespoły powinny kontynuować karierę po śmierci frontmana? [SONDA] Fot. shutterstock.com

Co na ten temat sądzą czytelnicy Antyradio.pl? Podjęcie decyzji nie jest wcale takie proste...

Często muzycy w zespole są jak rodzina - mogą się kłócić, spierać, ale tak naprawdę to właśnie z muzykami z kapeli spędza się naprawdę dużo czasu. Siłą rzeczy praca w studiu, trasy koncertowe, wszystko to, co wiąże się z tworzeniem i promowaniem muzyki wpływa na budowanie pewnej więzi.

Oczywiście nigdy nie jest idealnie, ale gdy któryś z muzyków umiera reszta nie może się z tym pogodzić. Nie dość, że odchodzi ktoś naprawdę bliski, to pod znakiem zapytania stoi dalsza działalność zespołu. Nie są to łatwe decyzje i historia zna różne rozwiązania tej sytuacji - AC/DC zdecydował się po śmierci Bona Scotta na nowego wokalistę i podobnie postąpił zespół Alice in Chains, ale niektórzy fani nie pogodzili się z taką decyzją artystów.

Co o tym sądzą czytelnicy Antyradio.pl? Do 20 kwietnia 2018 do godziny 12:00 czekamy na Wasze odpowiedzi.

sonda

Przykładem może również być historia Joy Division - muzycy po odejściu Iana Curtisa stworzyli nowy zespół New Order, który odniósł spory międzynarodowy sukces. A może lepiej zakończyć działalność zespołu i zacząć wszystko od nowa? Linkin Park wciąż nie zadecydował o swoim losie po śmierci Chestera Benningtona. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.