23.04.2018 15:16

Czy zespoły powinny kontynuować karierę po śmierci frontmana? [WYNIKI SONDY]

Zadaliśmy Wam naprawdę trudne pytanie. Wyniki sondy raczej Was nie zaskoczą...

Czy zespoły powinny kontynuować karierę po śmierci frontmana? [WYNIKI SONDY]
foto: shutterstock.com

Taka sytuacja to prawdziwa tragedia dla zespołu. Nie dość, że muzycy muszą pogodzić się z odejściem bliskiej osoby, to również pod znakiem zapytania stoi dalsza działalność zespołu. Czy formacja powinna dalej funkcjonować z nowym wokalistą, czy jednak zakończyć swoją działalność. Co na to wszystko fani zespołu, którzy również są mocno zdruzgotani taką sytuacją?

Redakcja Antyradio.pl postanowiła zapytać o to czytelników. W końcu każdy z nas jest fanem jakiegoś zespołu i śmierć wokalisty to najgorszy koszmar dla wielbiciela formacji.

Okazało się, że 47% uważa, że najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie nowego zespołu. Tak zrobili muzycy Joy Division, którzy po odejściu Iana Curtisa założyli formację New Order. 36% czytelników natomiast nie widzi nic złego w tym, jeśli grupa znajdzie nowego wokalistę.

sonda wokalista

Podobną rozterkę mają chociażby artyści Linkin Park, bowiem jak na razie nie wiadomo co postanowią w związku z odejściem Chestera Benningtona. Nie są to łatwe decyzje i zapewne minie jeszcze trochę czasu, zanim dowiemy się co dalej z zespołem. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele