09.08.2018 15:03

Czym jest muzyczny #KikiChallenge? Internauci przez głupotę trafiają do szpitala

Niektórzy przekonali się bardzo dotkliwie, jak może skończyć się udział w #KikiChallenge.

Kiki Challange
foto: kadr z wideo

Czego ludzie nie zrobią dla lajków na Facebooku czy Instagramie... Kilka lat temu w internecie pojawiła się moda na tak zwany challenge, czyli dziwne wyzwania. Co rusz w internecie pojawiają się kolejne wyzwania, których podjęcie się wiąże ze sporym niebezpieczeństwem. Internauci jednak się angażują w te akcje i niestety często historia kończy się bardzo źle.

#KikiChallenge czy też #InMyFeelingsChallenge to wyzwanie, które pojawiło się w związku z nową piosenką rapera Drake'a „In My Feelings” z ostatniej płyty „Scorpion”. Kiki wiąże się z fragmentem tekstu z tego utworu Kiki, do you love me?.

Komediant Shiggy opublikował 30 czerwca 2018 wideo, w którym tańczy na ulicy i pod nagraniem znajdziemy hasztagi #ShiggyChallenge i #DoTheShiggy. Co ciekawe, w wideo nie pojawił się żaden pojazd. Kilka dni później Odell Beckham Jr dołączył do wyzwania, zatrzymał swój samochód i zatańczył na drodze do utworu Drake'a.

Czym jest #KikiChallenge?

Kolejne osoby podniosły poprzeczkę i zaczęły wychodzić na ulicę z jadącego samochodu, by powyginać się przed kamerką w smartfonie. Jeżeli wszystko idzie zgodnie z planem, wygląda to w następujący sposób:

Jak łatwo się domyślić nie wszyscy są uważni i zwinni. Dotychczas doszło do wielu groźnych wypadków i spora liczba osób trafiła już do szpitali. Patrząc na nagrania z nieudanymi próbami podjęcia wyzwania człowiek zaczyna się zastanawiać, co mają te osoby w głowach i dlaczego są tak nieuważne.

Głupota ludzi spowodowała, że policja zaczęła interweniować i informować ludzi o tym, że #KikiChallenge może naprawdę źle się skończyć. Moda na wyzwanie z muzyką Drake'a w tle rozprzestrzeniła się szczególnie w USA, jak również Indiach.

Internetowe wyzwania. Dlaczego ludzie decydują się na challenge?

Użytkownicy social mediów zrobią wszystko dla popularności, zatem kolejne wyzwania spotykają się z naprawdę sporym odzewem. Wśród fanów „Star Wars” rozpowszechniła się moda na Kylo Ren Challenge polegająca na tym, by odtworzyć scenę z „Ostatnich Jedi”, prezentując swoje klaty. W internecie pojawiły się również Try Not To Laugh Challenge, #ALSPepperChallenge, zaś fani piłki nożnej wymyślili #NeymarChallenge.

O wiele bardziej niebezpiecznymi wyzwaniami są niebieski wieloryb, jedzenie cynamonu czy wyzwanie ognia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele