31.07.2018 11:40

DJ Ashba z Sixx:A.M. został zatrzymany przez policję

Gitarzysta znany także z Guns N’ Roses został zatrzymany przez amerykańską drogówkę w drodze do swojego rodzinnego miasta.

DJ Ashba z Sixx:A.M. został zatrzymany przez policję
foto: kadr z wideo

O kłopotach z prawem Darrena Jaya Ashby, znanego jako DJ Ashba, poinformował amerykański portal plotkarski TMZ.

Według portalu, Ashba jechał samochodem do Fairbury w stanie Illinois, w którym 27 lipca 2018 odbywał się coroczny wyścig samochodowy, Prairie Dirt Classic. Gitarzysta miał być jedną z muzycznych gwiazd wieczoru i zgodnie z amerykańską tradycją, wykonać hymn narodowy przed rozpoczęciem zawodów.

Jadąc do Fairbury, Ashba napotkał patrol policji. Funkcjonariusze nakazali mu się zatrzymać, ale muzyk początkowo odmówił zatrzymania pojazdu i pojechał dalej. Policjantom udało się jednak go dogonić. Test alkomatem wykazał, że Ashba prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Został aresztowany pod zarzutem jazdy w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymania pojazdu na rozkaz policji.

Muzyk został jednak szybko zwolniony z aresztu i zdążył wystąpić na samochodowej imprezie.

DJ Ashba

Gitarzysta najbardziej znany jest z hardrockowego zespołu Sixx:A.M., który w 2007 założył z basistą Mötley Crüe, Nikkim Sixxem. Grupa nagrała 5 albumów studyjnych, z czego ostatni, „Prayers for the Blessed, vol. 2” ukazał się w 2016. W latach 2009-2015 DJ Ashba był równolegle gitarzystą Guns N’ Roses.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Guns N Roses DJ Ashba