Daft Punk zakończył karierę. Fracuski duet pożegnał się epickim wideo

23.02.2021 12:21
Daft Punk Fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Daft Punk ogłosił koniec kariery i udostępnił nietuzinkowe, 8-minutowe wideo.

Tak, wiemy, że to nie rock, ani metal, ale tak ważnej muzycznej wiadomości nie można przemilczeć. Legenda muzyki elektronicznej, Daft Punk, postanowiła zakończyć swoją działalność. Po 27 latach francuski duet zdecydował pożegnać się z fanami udostępniając specjalne wideo.

Polecamy

Daft Punk zakończył karierę. Francuski duet pożegnał się epickim wideo

Zespół Daft Punk udostępnił 8-minutowe wideo "Epilogue". W nagraniu panuje cisza, dopiero pod koniec słyszymy chór. Muzycy ubrani w swoje charakterystyczne stroje z połyskującymi hełmami spacerują po pustyni. W połowie nagrania artyści wysadzają się w powietrze i widzimy napis "1993-2021". Trudno nie wzruszyć się oglądając to wideo, bo skończyła się pewna epoka dla muzyki elektronicznej.

Jak podaje onet.pl, publicysta współpracujący z Daft Punk potwierdził w rozmowie z Variety, że duet rzeczywiście postanowił zakończyć swoją działalność.

Dyskografię zespołu zamyka płyta "Random Access Memories" z 2013 roku. Album narobił sporo szumu, został nagrodzony statuetkami Grammy, a singiel "Get Lucky" słychać było z każdego głośnika. Na krążku pojawili się wyjątkowi goście, tacy jak król disco Giorgio Moroder czy gitarzysta Nile Rodgers z Chic. W sumie francuski duet wydał 4 studyjne płyty oraz soundtrack do filmu "Tron: Legacy".

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.