Damon Albarn o najgorszym koncercie w swoim życiu: „Nagle postanowiłem ściągnąć spodnie i majtki”
Olga Konarzycka
10.07.2018 10:47
Damon Albarn o najgorszym koncercie w swoim życiu: „Nagle postanowiłem ściągnąć spodnie i majtki” Fot. Eastnews/Agustin Fernandez/Polaris Images

W rozmowie z Radio X znany z zespołów Gorillaz oraz Blur Damon Albarn wspomniał o najgorszej sytuacji jakiej doświadczył podczas koncertu. Okazuje się, że muzyk w trakcie występu postanowił zdjąć spodnie.

Albarn opowiedział dziennikarzowi radiowemu Gordonowi Smartowi kompletnie absurdalną sytuację, do jakiej doszło podczas jednego z koncertów Blur. W trakcie gitarowej solówki Grahama Coxona, muzyk nagle postanowił urządzić fanom małe przedstawienie, które niemal zrujnowało całe show.

Nie wiem czemu to zrobiłem, ale pewnej nocy, podczas jednej z solówek Grahama, postanowiłem ściągnąć spodnie i majtki. W zasadzie byłem nagi od pasa w dół. Nagle zdałem sobie sprawę z tego jak głupią rzecz zrobiłem.

Frontman Blur przyznał dziennikarzowi, że szybko poczuł, jak bardzo upokorzył się przed widownią.

Chyba nigdy wcześniej nie czułem takiego zażenowania i to mnie całkowicie ogarnęło.

Niefortunna sytuacja podczas koncertu Blur

Gdy Albarn nieco oprzytomniał, zawstydzony chciał w miarę dyskretnie się ubrać. Pomysł całkiem uzasadniony, jednak samo wykonanie już nieco mniej.

Opadłem na ziemię i udając drgawki, próbowałem założyć z powrotem spodnie.

Jak pewnie możecie sobie wyobrazić cała sytuacja wyglądała dość komicznie i nawet lekko zmieszany muzyk nie może temu zaprzeczyć. Na szczęście dla niego, nikt wówczas nie uwiecznił nieudanego performance’u.

Wyobraź sobie, gdyby ktokolwiek to nagrał albo zrobił z tego mema!

Gorillaz w trasie

Damon Albarn obecnie jest w trakcie trasy koncertowej z założoną wspólnie z rysownikiem Jamie Hewlettem animowaną grupą Gorillaz. W ramach tournee zespół odwiedzi kilkanaście miast w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Najbliższe koncerty odbędą się 11 i 12 kolejno na szwajcarskim Gurtenfestival oraz Lucca Summer Festival we Włoszech.

6 lipca 2018 roku formacja jako jeden z headlinerów wystąpiła na tegorocznej edycji Open’er Festival w Gdyni. Relację z koncertu Gorillaz na Opener Festival 2018 znajdziecie na Antyradio.pl

Najgłośniej jednak mówi się o show grupy podczas duńskiego festiwalu Roskilde. Występ, który odbył się 8 lipca 2018 roku musiał zostać przerwany, po tym jak raper Del The Funky Homosapien spadł ze sceny.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.