Damon Albarn zapowiedział nowy album Gorillaz po wydaniu płyty The Good, The Bad & The Queen
Maciej Koprowicz
27.08.2018 16:05
Damon Albarn zapowiedział nowy album Gorillaz po wydaniu płyty The Good, The Bad & The Queen Fot. LFI/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Brytyjski muzyk najwyraźniej nie zna takiego słowa jak odpoczynek. Ledwo co wydał jeden album, już szykuje drugi - i zapowiada kolejny.

Damon Albarn należy do prawdziwych przodowników pracy muzyki rockowej. Swój czas dzieli między kilka zupełnie różnych muzycznych projektów, z których najsłynniejsze to Blur i Gorillaz.

Od czasu wydania „The Magic Whip” Blur jest w stanie hibernacji, ale bardzo dużo dzieje się w obozie Q W 2017 najsłynniejsza wirtualna grupa świata wydała album „Humanz”, a w czerwcu 2018 kolejny krążek, zatytułowany „The Now Now”.

Albarn nie daje o sobie zapomnieć – jesienią zamierza wskrzesić supergrupę The Good, The Bad & The Queen, w której składzie występują również były basista The Clash, Paul Simonon, znany z The Verve gitarzysta Simon Tong i perkusista Tony Allen. W wywiadzie dla australijskiej stacji radiowej Radio FM4 Damon przyznał, że zamierza nagrać następcę albumu „The Good, The Bad & The Queen” z 2007 roku.

W październiku, po koncertach w Ameryce, znów zaczynam z The Good, The Bad & The Queen. Nie wiem, jak to będzie, ale będzie. Jeśli znajdę czas i wszyscy będą chcieli, to tak będzie.

Gorillaz – kiedy nowa płyta?

Damon dodał jednakże, że już teraz myśli o… nowej płycie Gorillaz.

Mam już też [materiał na] jeszcze jedną [płytę Gorillaz], ale nie wiem, czy będzie mi wolno nawet pomyśleć o nagrywaniu czy wydawaniu jej w tym roku.

Blur – czy będzie nowy album?

Wierni fani Damona Albarna czekają z niecierpliwością na nowy album jego najważniejszego projektu – Blur. W jednym z ostatnich wywiadów wokalista stwierdził, że nie wyklucza powrotu zespołu, a także, że ma pomysł, by na koncertach Gorillaz grać także kawałki legendy britpopu. W dziewiąty album Blur wątpi natomiast gitarzysta formacji, Graham Coxon. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.