Damon Albarn zgubił w taksówce laptopa z niewydanym jeszcze albumem Gorillaz

Maciej Koprowicz
14.05.2018 11:30
Damon Albarn zgubił w taksówce laptopa z niewydanym jeszcze albumem Gorillaz Fot. Agustin Fernandez/Polaris/East News

Wielcy artyści często chodzą z głową w chmurach. Roztargnienie szefa Gorillaz, spowodowane imprezowym nastrojem sprawiło poważne kłopoty zespołowi.

Po nieco ponad roku od swojego poprzedniego albumu, „Humanz” z kwietnia 2017, zespół Gorillaz planuje wydać kolejną płytę. Być może jednak jego plany pokrzyżuje fatalna w skutkach nieodpowiedzialność jego lidera.

Damon Albarn, jak na gwiazdę rocka przystało, lubi imprezować – to nikogo nie dziwi. Znacznie bardziej zastanawiające jest, po co na balangi zabiera bezcennego laptopa, zawierającego kopię-matkę przygotowywanego albumu Gorillaz. Wracając z wieczoru w londyńskim Groucho Club, Albarn zostawił komputer w taksówce.

Gorillaz - nowy album w 2018?

O wpadce frontmana Blur i Gorillaz poinformował brytyjski dziennik „The Mirror”. Powołuje się na anonimowego współpracownika muzyka:

To była katastrofa. Damon nadzoruje wszystko. W przypadku Gorillaz to nie tylko audio – to także kosztowne wizualizacje. Po nocy spędzonej w Groucho, Damon przypadkowo zgubił [laptopa] w taksówce i wywołał wielką panikę. Zawartość laptopa jest bezcenna.

Na szczęście Damonowi udało się odnaleźć taksówkarza i odzyskać bezcennego laptopa. Płyta ukazać ma się w czerwcu 2018.

Damon Albarn na temat Brexitu

Informator „Mirrora” zdradził, że nowy krążek Gorillaz ma być inspirowany wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

To naprawdę osobisty projekt, bo album ma mocną wymowę polityczną. Przefiltrowane są przez niego opinie [Damona] na temat Brexitu.

Swój krytycyzm wobec Brexitu Albarn wyraził podczas przemowy na Brit Awards 2018, gdzie Gorillaz otrzymał nagrodę dla najlepszej brytyjskiej grupy. Jej lider powiedział wtedy:

Mam do powiedzenia jedną rzecz, na temat tego kraju. Wierzcie lub nie, ale ten kraj jest raczej mały, ale jest uroczym miejscem i jest częścią pięknego świata.

Nie możemy sobie pozwolić na izolację. Nie możemy sobie pozwolić, by się odciąć. Biorąc pod uwagę nasz rozmiar, zrobiliśmy niesamowite rzeczy w muzyce. Mamy prawdziwego ducha i prawdziwą duszę. Nie pozwólmy politykom brnąć w to gó*no.

Gorillaz na Open’er Festival 2018

Być może nowy materiał Gorillaz usłyszymy na koncercie zespołu w ramach Open’er Festival 2018 w Gdyni. Zespół Albarna wystąpi 6 lipca 2018. Na festiwalu zagrają również m.in. Arctic MonkeysDepeche Mode, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass AnimalsBruno Mars, Taconafide, Chvrches, Dead Cross i Marmozets. Bilety są dostępne na eBilet.pl. Patronem medialnym Open'er Festival 2018 jest Antyradio.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.