31.08.2015 10:34

Damon Albarn znowu gra dla słonia Mr. Tembo

Współzałożyciel Blur i Gorillaz postanowił podzielić się z fanami wideo z niedawnej podróży do Tanzanii, podczas której ponownie chwycił za gitarę specjalnie dla Mr. Tembo. Jak wyglądało kolejne spotkanie muzyka ze słoniem? 

Damon Albarn znowu gra dla słonia Mr. Tembo
foto: kadr z wideo

Wokalista i autor tekstów postanowił przypomnieć o debiutanckiej solowej płycie, „Everyday Robots”, która ukazała się w 2014 roku. To właśnie na niej znalazł się kawałek „Mr. Tembo”. Na początku sierpnia 2015 roku Albarn wrócił do Afryki i spotkał się już - z nieco starszym - słoniem, a nagranie z tej wizyty zamieścił na swoim nowym kanale na YouTubie.

Prawdziwy Mr. Tembo, to w rzeczywistości mały osierocony słoń, który zainspirował muzyka do stworzenia tego utworu. Albarn spotkał go w parku narodowym Mkomazi w Tanzanii w 2013 roku. „Tembo” w języku suahili oznacza właśnie „słonia”. 

Po wydaniu płyty w 2014 roku Albarn w jednym z wywiadów opowiedział o spotkaniu ze zwierzakiem i jego historii.

"

Niedawno stracił matkę i zawędrował na lotnisko. Ludzie zaopiekowali się nim i nazwali go Mr. Tembo. Byłem tam i spotkałem tego małego słonia, był słodki, więc mu zaśpiewałem. "

W utworze piosenkarza można też usłyszeć chór gospel. Wokalista tłumaczył, że ludzie, którzy zaopiekowali się słoniem byli fanami właśnie takiej muzyki, więc i tytułowy słoń jej słuchał. Dodał, że liczy na to, że słoniowi spodoba się jego piosenka. Teledysk również został zrealizowany w Tanzanii.

Ciekawe czy za parę lat słoń Mr. Tembo stwierdzi, że ma już dosyć muzyki Damona Albarna i od pop rocka woli na przykład heavy metal.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Duperele Damon Albarn