26.06.2018 11:28

Dan Reynolds z Imagine Dragons zorganizował festiwal dla młodzieży LGBTQ

Wokalista popularnego pop-rockowego zespołu postanowił wykazać swoje wsparcie dla młodzieży LGBTQ i zorganizował festiwal, na którym oprócz Imagine Dragons zagrają m.in. Mike Shinoda i Zedd.

Dan Reynolds z Imagine Dragons zorganizował festiwal dla młodzieży LGBTQ
foto: Retna/Photoshot/REPORTER

Festiwal nosi nazwę LoveLoud i odbędzie się 28 lipca 2018 roku na stadionie Rice Eccles Stadium w Salt Lake City. Oprócz Imagine Dragons, Mike'a Shinody i Zedda wystąpią również Grace Vanderwaal, Tyler Gleen z Neon Trees oraz Vagabon, A.W. Przychody z koncertów zostaną przekazane różnym fundacjom charytatywnym, które skupiają się na społecznościach LGBTQ.

Wśród z nich znajdą się takie projekty, jak prewencyjny The Trevor Project pomagający niedoszłym samobójcom, fundacja Encircle, czy Tegan and Sara Foundation, która skupia się na:

"

walce o zdrowie, sprawiedliwość ekonomiczną i reprezentowanie kobiet i dziewczyn LGBTQ. "

Dan Reynolds pomaga młodzieży LGBTQ

Lider Imagine Dragons wytłumaczył swoją decyzję w dość prosty sposób - jako człowiek wychowany przez Mormonów, Reynolds miał w młodości styczność z osobami należącymi do tej religii, które jednocześnie były osobami homoseksualnymi. Wokalista przybliżył pokrótce historię jednego z nich w felietonie napisanym dla portalu Rolling Stone - Casey, bo tak jego przyjaciel miał na imię, był wzorowym Mormonem. Nie pił, nie palił, nie przeklinał, nie uprawiał seksu przedmałżeńskiego. Jego sekretem było to, że tak naprawdę był gejem. Gdyby poinformował o tym kogokolwiek w swoim kościele, zostałby z niego wyrzucony.

Wokalista stwierdził, że ortodoksyjna religia jest jednym z powodów dla których młodzież LGBTQ cierpi na depresję, napady paniki, a także popełnia samobójstwa. Reynolds jako „uprzywilejowany biały mężczyzna”, przysiągł pomóc ludziom, którzy nie są akceptowani przez to kogo kochają. Następnie zwrócił się do religijnych ortodoksów, którzy nie zgadzają się z jego poglądami, mówiąc, że ma nadzieję, iż ci kiedyś zrozumieją jego działanie związane z festiwalem LoveLoud.

Festiwal LoveLoud

LoveLoud odbędzie się 28 lipca 2018 roku na stadionie Rice Eccles Stadium w Salt Lake City. Gwiazdami będą Imagine Dragons, Mike Shinoda i Zedd. Kulisy powstania festiwalu zostaną przedstawione w serialu dokumentalnym „Believer”, który będzie emitowany na antenie HBO.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Imagine Dragons