Dan Reynolds z Imagine Dragons zorganizował festiwal dla młodzieży LGBTQ

Kamil Kacperski
26.06.2018 11:28
Dan Reynolds z Imagine Dragons zorganizował festiwal dla młodzieży LGBTQ Fot. Retna/Photoshot/REPORTER

Wokalista popularnego pop-rockowego zespołu postanowił wykazać swoje wsparcie dla młodzieży LGBTQ i zorganizował festiwal, na którym oprócz Imagine Dragons zagrają m.in. Mike Shinoda i Zedd.

Festiwal nosi nazwę LoveLoud i odbędzie się 28 lipca 2018 roku na stadionie Rice Eccles Stadium w Salt Lake City. Oprócz Imagine Dragons, Mike'a Shinody i Zedda wystąpią również Grace Vanderwaal, Tyler Gleen z Neon Trees oraz Vagabon, A.W. Przychody z koncertów zostaną przekazane różnym fundacjom charytatywnym, które skupiają się na społecznościach LGBTQ.

Wśród z nich znajdą się takie projekty, jak prewencyjny The Trevor Project pomagający niedoszłym samobójcom, fundacja Encircle, czy Tegan and Sara Foundation, która skupia się na:

walce o zdrowie, sprawiedliwość ekonomiczną i reprezentowanie kobiet i dziewczyn LGBTQ.

Dan Reynolds pomaga młodzieży LGBTQ

Lider Imagine Dragons wytłumaczył swoją decyzję w dość prosty sposób - jako człowiek wychowany przez Mormonów, Reynolds miał w młodości styczność z osobami należącymi do tej religii, które jednocześnie były osobami homoseksualnymi. Wokalista przybliżył pokrótce historię jednego z nich w felietonie napisanym dla portalu Rolling Stone - Casey, bo tak jego przyjaciel miał na imię, był wzorowym Mormonem. Nie pił, nie palił, nie przeklinał, nie uprawiał seksu przedmałżeńskiego. Jego sekretem było to, że tak naprawdę był gejem. Gdyby poinformował o tym kogokolwiek w swoim kościele, zostałby z niego wyrzucony.

Wokalista stwierdził, że ortodoksyjna religia jest jednym z powodów dla których młodzież LGBTQ cierpi na depresję, napady paniki, a także popełnia samobójstwa. Reynolds jako „uprzywilejowany biały mężczyzna”, przysiągł pomóc ludziom, którzy nie są akceptowani przez to kogo kochają. Następnie zwrócił się do religijnych ortodoksów, którzy nie zgadzają się z jego poglądami, mówiąc, że ma nadzieję, iż ci kiedyś zrozumieją jego działanie związane z festiwalem LoveLoud.

Festiwal LoveLoud

LoveLoud odbędzie się 28 lipca 2018 roku na stadionie Rice Eccles Stadium w Salt Lake City. Gwiazdami będą Imagine Dragons, Mike Shinoda i Zedd. Kulisy powstania festiwalu zostaną przedstawione w serialu dokumentalnym „Believer”, który będzie emitowany na antenie HBO.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.