09.04.2019 10:30

Dani Filth twierdzi, że social media odebrały muzyce cały mistycyzm

Lider Cradle of Filth w jednym z wywiadów stwierdził, że social media ograbiły muzykę z jej tajemnicy. Muzyk wspomina czasy debiutu Iron Maiden czy Venom.

Dani Filth

Social media ułatwiają muzykom szybkie dotarcie do ogromnej ilości fanów. Dzięki portalom takim jak Facebook, Instagram czy Twitter w łatwy i darmowy sposób można promować swoją twórczość z zaskakującymi efektami. I chociaż są tacy artyści, jak chociażby Bruce Dickinson, którzy deklarują, że nie znają się na nowych cudach techniki, to i tak są zmuszeni z nich korzystać. Media społecznościowe, a w zasadzie osoby, które w nieumiejętny sposób z nich korzystają skrytykowała już grupa Def Leppard czy David Draiman z Disturbed. Tym razem głos zabrał lider Cradle of Filth.

Dani Filth krytykuje „polski neonazizm” w black metalu
Dani Filth krytykuje „polski neonazizm” w black metalu
Przeczytaj także Dani Filth krytykuje „polski neonazizm” w black metalu

Dani Filth o social mediach: Odebrały muzyce mistycyzm

Dani Filth w jednym z ostatnich wywiadów wspominał czasy, w których nie było internetu, a strony takie jak Facebook nikomu się jeszcze nie śniły. Muzyk stwierdził, że dzięki ograniczonemu dostępowi do informacji, muzycy posiadali dużą anonimowość. Artyści tacy jak Venom czy Bathory byli dla ludzi pod sceną mistycznymi postaciami, kryjącymi w sobie wiele tajemnic. Według Filtha portale społecznościowe odebrały muzyce całą magię i odkryły przed fanami, że ich idole to tacy sami ludzie jak oni.

Filth zachęcił także swoich fanów do zagłębiania literatury i sztuki, która w dużej mierze była dla niego inspiracją, kiedy tworzył zespół. Muzyk podkreśla, że dzięki temu ich życie nie tylko nabierze kolorytu, ale też będą mogli zrozumieć jego twórczość. 

Zobacz też: >>Jezus wziął autograf od wokalisty Cradle Of Filth<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Cradle of Filth