23.10.2015 08:26

Danzig kończy z jeżdżeniem w trasy koncertowe

Wszyscy ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć Danziga na żywo mają na to coraz mniejsze szanse. Muzyk ogłosił, że kończy z jeżdżeniem w trasy koncertowe.

Danzig kończy z jeżdżeniem w trasy koncertowe
foto: Wikimedia Commons/ Jonas Rogowski CC 3.0

Glenn Danzig poszedł w ślady Black Sabbath i zapowiedział, że trwające właśnie tournée z Superjoint Ritual będzie ostatnim w jego karierze. Artysta przebąkiwał o takim rozwiązaniu od pewnego czasu, jednak teraz podjął już ostateczną decyzję. Swoje zamiary ogłosił przed występem w PlayStation Theater na nowojorskim Times Square.

Czy to znaczy, że ostatnią szansę na wybranie się na koncert Danziga będziemy mieli 31 października 2015 roku w Los Angeles? W tej wprawiającej fanów w smutek informacji jest też pozytywny aspekt.

"

Myślę, że to już koniec. Będę jednak grał koncerty tu i tam, ale nie wydaje mi się, żebym miał jeszcze kiedyś wyruszyć w trasę. Chcę trochę wyluzować. Jest co prawda pomysł, żeby jechać za granicę i pograć, ale będą to prawdopodobnie tylko festiwale. "

Artysta ma już plany na to jak zamierza poprowadzić najbliższe lata w swojej karierze.

"

Być może zagramy parę występów z serii Danzig Legacy, ale chciałbym żeby były bardzo intymne. To samo dotyczy płyty „Danzig Sings Elvis”. Chciałbym, żeby na tych koncertach mogli po prostu usiąść i oglądać to co się dzieje na scenie. "

Posłuchajcie słów Danziga w udzielonym przez niego wywiadzie:

Być może wszystko to ma związek z tym, że życie gwiazdy rocka zaczęło już irytować artystę. Na tyle, że coraz częściej wpada w ataki gniewu, które następnie kończą się pobiciami fotografów, tak jak to było w lipcu i październiku 2015 roku.

Jeżeli nawet Danzig rezygnuje z częstego grania na żywo, to nie zamierza kończyć z nagrywaniem płyt, czego dowodem nadchodząca premiera „Skeletons”. O tym krążku Glenn marzył od 36 lat:

"

Chciałem zrealizować taki album od 1979 roku. Nawet zacząłem nad nim pracować w tamtym okresie. Aranż do „Devil's Angels” pochodzi właśnie z 1979 roku. Jest to więc coś czego pragnąłem od bardzo dawna. Człowiek robi się zajęty, zaczyna pracować nad innymi rzeczami. Jednak ten projekt cały czas był gdzieś z tyłu mojej głowy i w końcu robię to. "

Na „Skeletons” znajdą się interpretacje utworów takich grup jak Black Sabbath („N.I.B.”) czy ZZ Top („Rough Boy”). Wokalistę na płycie wspomoże Tommy Victor (Prong) oraz Johnny Kelly (Type O Negative) na perkusji.

Będziecie tęsknić za Danzigiem?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Danzig