Danzig pracuje nad nowym krążkiem

Urszula Drabińska
19.03.2015 11:39
Danzig pracuje nad nowym krążkiem Fot. facebook.com/Danzig

Muzycy weszli do studia. Kiedy w końcu usłyszymy następcę „Deth Red Sabaoth” z 2010 roku?

Data premiery nowej płyty początkowo planowana była na 2015 rok. Grupa Glenna Danziga o lekkim przesunięciu – na koniec 2015 roku lub nawet na początek 2016 roku – poinformowała na Facebooku.

Danzig_-_fb

Jak widać na załączonych zdjęciach, przyczyną opóźnienia nie jest lenistwo muzyków. Panowie pracują właśnie nad długogrającym krążkiem, wcześniej jednak planują wydanie EP-ki z utworami Elvisa Presleya.

Być może znajdą się na niej także kawałki ZZ Top, Black Sabbath i innych, a także „Some Velvet Morning” Nancy Sinatry i Lee Hazlewood. Posłuchajcie, jak zespół Danzig wykonuje ten utwór z Cherie Currie z The Runaways.

Płyty z coverami można spodziewać się już wiosną 2015 roku, na 10. studyjny album trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Podobnie jak na ostateczną decyzję, czy utwór stworzony przez Glenna Danziga dla serialu „Żywe trupy” usłyszeć będzie można w którymś z odcinków oraz na soundtracku „The Walking Dead (AMC Original Soundtrack), Vol. 3”.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.