16.03.2017 12:29

Danzig wyda album w 2017

Stęskniliście za kapelą tego mrocznego muzyka? Już niebawem usłyszycie nowości od Danziga, który po kilku latach wyda kolejny studyjny krążek.

Danzig wyda album w 2017
foto: kadr z wideo

Ostatnim wydawnictwem Glenna Danziga jest jego album „Skeletons” z 2015 roku, na którym znalazły się covery m.in. Black Sabbath, Aerosmith, czy ZZ Top. W końcu jednak nadszedł czas na studyjny powrót kapeli muzyka.

Nowy album Danziga pojawi się w połowie maja 2017. Będzie to pierwsza od 7 lat płyta z nowym materiałem kapeli, który stanie się następcą „Deth Red Sabaoth” z 2010. Jak na razie nie poznaliśmy tytułu nowego wydawnictwa, ale wokalista obiecuje, że zmieni się to już wkrótce, w końcu do premiery nie pozostało dużo czasu.

W czerwcu 2017 przypada również 25. rocznica płyty Danzig III: How The Gods Kill” - był to pierwszy album Danziga, który wskoczył na listę Billboardu Top 30 i pierwszy krążek wyprodukowany przez Glenna Danziga. Z okazji okrągłej rocznicy ukazania się płyty Danzig zagra latem koncerty, podczas których wykona wiele numerów z tego właśnie albumu, zapewne nie zabraknie „Dirty Black Summer”, „Bodies” czy „How the Gods Kill”.

Ostatnio o Glennie Danzigu było głośno w związku z krótkotrwałą reaktywacją Misfits. Pierwszy raz od rozpadu w 1983 roku kapela powróciła na scenę w składzie Glenn Danzig, Jerry Only oraz Doyle Wolfgang Von Frankenstein. Panowie zagrali dwa koncerty podczas Riot Fest w Denver oraz Riot Fest And Carnival w Chicago.

Obejrzyjcie nagranie z występu w Denver:

Na perkusji zaprezentował się były bębniarz Slayera - Dave Lombardo. Jak na razie nic nie wskazuje na to, że Misfits ponownie pojawi się na scenie w takim składzie. Pozostaje nam zatem odliczać dni do premiery nowej płyty Danziga.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Danzig