26.07.2017 15:46

Darmowe riffy Metalliki prosto z trawnika

Możliwość posłuchania kawałków Metalliki za darmo? Nie można tego przegapić. Pewien Amerykanin gra na przed swoim domem dla wszystkich januszy metalu.

Darmowe riffy Metalliki prosto z trawnika
foto: kadr z wideo, Pixabay

Bilety na koncerty Metalliki do najtańszych nie należą, ale chętnych do jej posłuchania na żywo nie brakuje. Dla tych, których nie stać na wejściówkę na występy thrashowców mamy dobrą wiadomość – ich riffy za friko w popisowy sposób gra niejaki Steve Brown.

Steve mieszka w Bridgwater w stanie New Jersey w domku z dużym trawnikiem. Ma w zwyczaju charytatywnie obdarowywać swoich sąsiadów graną przez siebie muzyką. Wyciąga gitarę i wzmacniacz, ustawia na trawie, kładzie karteczkę z napisem „DARMOWY METAL” i… wycina riffy Metalliki. W dodatku robi to w bardzo oryginalnym stroju – w słomkowym kapeluszu, plażowych spodenkach, czarnych skarpetach i kapciach oraz czerwonej pelerynie nie przypomina raczej Jamesa Hetfielda.

Jego wykonanie „Seek And Destroy” stało się hitem Internetu. Na Facebooku wideo obejrzało przeszło milion osób, na YouTube ponad 300 tysięcy. Trudno się dziwić, że tyle osób przyciąga darmowy metal i to naprawdę wysokiej jakości!

Ciekawe, czy Metallice spodobałoby się taka wersja klasycznego kawałka z jej debiutu „Kill ‘Em All”. Muzycy doceniają ciekawe interpretacje swojej twórczości, choćby i w wykonaniu małej dziewczynki. Z drugiej strony, jako wytrawni biznesmeni, nie bardzo lubią, gdy ktoś rozpowszechnia ich muzykę za darmo, o czym przekonali się swego czasu użytkownicy Napstera.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Duperele