15.06.2018 18:02

Darth Vader został basistą! Zobacz jego wersje utworów AC/DC i RATM

Przechadzając się ulicami Melbourne przypadkowo możesz spotkać samego Dartha Vadera. Okazuje się, że jest on utalentowanym basistą.

Vader
foto: kadr z wideo Straker [Bx0] „Darth Busker (aka Funky Bunny) at iMax Melbourne"

Jesteś fanem „Gwiezdnych Wojen” i wciąż marzysz o spotkaniu postaci z sagi w realu? Okazuje się, że to wcale nie jest takie niemożliwe. W australijskim Melbourne podczas miejskiego spaceru, można spotkać samego Lorda Vadera. Okazuje się jednak, że ostatnio porzucił on władanie Imperium i postanowił zająć się grą na basie.

Lord Vader gra motywy ze słynnych filmów

Nie od dziś mówi się, że basista to najważniejszy członek zespołu. Okazuje się, że instrument ten najbardziej przypadł do gustu również znanemu z sagi „Gwiezdne Wojny” Darthowi Vaderowi.

„A co niby taki Vader mógłby mi zagrać?”. Nawet będąc imperatorem wciąż można znać się muzyce. Basista potrafi znakomicie zaaranżować motywy znane z filmów „Indiana Jones” czy „Gwiezdne Wojny” w wersji metalowej. W jego wykonaniu możemy też usłyszeć znany z „Pulp Fiction” utwór Dicka Dale’a, „Misirlou”.

Basista coveruje znane zespoły

Poza tym, Vader gra również covery znanych rockowych i metalowych zespołów. Jeżeli więc chcecie posłuchać świetnego basowego wykonania „Back in Black” AC/DC czy „Killing In The Name” Rage Against The Machine” obejrzyjcie jedno z nagrań z popisami gitarzysty na YouTube.Jeżeli jednak przypadkiem będziecie w Melbourne, możecie spróbować poszukać Lorda Vadera, grającego na basie. Z pewnością jest on znany w okolicy. Gdy już na niego traficie, zawsze możecie wspomóc go drobnymi – twierdzi on bowiem, że przy pomocy występów próbuje uzbierać pieniądze na kupno nowej Gwiazdy Śmierci.

Okazuje się, że nie  tylko Vader  zafascynowany jest muzyką z „Gwiezdnych Wojen”. Zespół Galactic Empire zawodowo zajmuje się tworzeniem coverów utworów znanych z sagi. Może więc utalentowany basista z Melbourne w przyszłości dołączy do grupy? Moża uda mu się to zrobić zanim zespół zagra jako jeden z supportów przed koncertem Ozzy'ego Osbourne'a.

Olga Konarzycka
Tagi: Duperele Star Wars