Dave Ellefson potwierdza, że Megadeth pracuje nad nowym albumem
Kamil Kacperski
09.11.2017 11:27
Dave Ellefson potwierdza, że Megadeth pracuje nad nowym albumem Fot. Dave McRobb/ megadeth.com

Zespół już teraz postanowił, że w 2018 roku napisze, a także nagra następcę albumu „Dystopia” z 2016 roku. Tak właśnie powinna wyglądać prawdziwa etyka zawodowa metalowego zespołu.

W wywiadzie udzielonym na łamach serwisu „The Right to Rock”, basista i współzałożyciel Megadeth, David Ellefson, zapowiedział, że zespół już zaczął pracę nad nowym krążkiem. Są to oczywiście dopiero początkowe fazy projektu i na razie muzycy tylko wymieniają się pomysłami, a także zbierają inspiracje i tematy na teksty nowego albumu.

Jednak fani kwartetu mogą być bardzo podekscytowani, ponieważ zespół powrócił do dobrej formy albumem „Dystopia” z 2016 roku. Utwory jak „Fatal Illusion” czy „The Threat is Real” zostały ciepło przyjęte przez fanów zespołu, a także przez krytyków, więc Megadeth definitywnie ma przed sobą ciężkie zadanie dorównania poziomem nowego albumu do jego poprzedniczki: 

Właściwie to pracujemy już nad nowym albumem. To znaczy, że zbieramy już pomysły, a także zaczęliśmy powoli pisać nowe teksty- po prostu chcemy ruszyć proces do przodu.

Niedługo skończymy trasę i wrócimy w końcu do domów – teraz jedziemy jeszcze do Ameryki Południowej i gramy „pożegnalne” kilka koncertów. Odwiedzimy jeszcze Chile, Argentynę i Brazylię, damy im buziaka na pożegnanie i koniec. Wracamy do domów i ładujemy baterię do końca tego roku i przez fragment następnego.

Na 2018 rok nie mamy zaplanowanych zbyt dużo koncertów, a to z prostej przyczyny – bo większość czasu będziemy spędzać  w studiu, pisząc nowy album.

Oprócz koncertowania i pisania nowych albumów, lider Megadeth, Dave Mustaine, niedawno został również DJ-em radiowym. Już 9 listopada 2017 roku na antenie internetowego „Gimmie Radio” odbędzie się jego premierowa audycja jego programu zatytułowanego „The Dave Mustaine Show”. Wokalista będzie opowiadał o historiach z tras koncertowych, wspominał poznawanie wielu celebrytów, a także dzielił się ze słuchaczami swoją wiedzą na temat muzyki metalowej.  

Oczywiście będzie również puszczał wiele muzyki. Jak sam twierdzi, jest zainteresowany udziałem w przedsięwzięciu, ponieważ:

Zawsze chciałem pracować w radiu, które pozwala mi robić cokolwiek chce – moje piosenki, moje show, moje zasady. Gimmie Radio daje mi tę możliwość, pozwalają mi puścić co chce i powiedzieć dokładnie to, co chce powiedzieć… bez żadnych ograniczeń.

Audycje Dave’a Mustaine’a będą dostępne co czwartek o godzinie 21 czasu polskiego w aplikacji Gimmie Radio lub na stronie www.gimmieradio.com. Dyskografię Megadeth zamyka album „Dystopia” z 2016 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.