08.08.2018 14:31

Dave Ellefson w Polsce. Basista Megadeth wyruszy w wyjątkową trasę

Najnowszy projekt basisty grupy Megadeth. W ramach trasy „Basstory” muzyk odbędzie serię wyjątkowych spotkań z fanami. David Ellefson odwiedzi również Polskę.

Dave Ellefson
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Dobre wieści dla fanów Megadeth. Basista słynnej thrash metalowej grupy już wkrótce zawita do Polski. David Ellefson właśnie ogłosił daty występów w ramach swojej trasy „Basstory: An Intimate Evening Of Riffs And Repartee With David Ellefson”.

Megadeth: Dave Ellefson w Polsce

6 sierpnia 2018 roku na oficjalnych profilach Dave'a Ellefsona w mediach społecznościowych pojawiła się informacja odnośnie europejskiej części jego najnowszej trasy. Nie będzie to jednak klasyczne tournee. W ramach „Basstory” artysta spotka się z fanami i poprowadzi warsztaty gry na basie.

Fani muzyka Megadeth będą mogli zobaczyć swojego idola na żywo 22 października 2018 roku w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w sklepie muzycznym RIFF Megastore przy ulicy Bokserskiej. Bilety w cenie 100 złotych są dostępne na stronie ticketmaster.pl

„Basstory” - wyjątkowa trasa Davida Ellefsona

„Basstory: Intymny wieczór riffów i błyskotliwej wymiany zdań” to seria specjalnych spotkać dla fanów basisty Megadeth. W ich trakcie będzie można nie tylko posłuchać występu muzyka na żywo, ale również wziąć udział w warsztatach basowych i dowiedzieć się nieco więcej o osobistych doświadczeniach artysty. Ellefson ma ponoć niezwykły talent do opowiadania ciekawych anegdot.

Na oficjalnej stronie internetowej Ellefsona basista podkreśla, że spotkania z fanami zawsze były dla niego bardzo ważne. Umożliwiają mu bowiem stworzenie z nimi wyjątkowej więzi.

"

(...) zawsze z chęcią przyjmowałem zaproszenia do spotkań z fanami na bardziej osobistym, wyższym poziomie. Fani usłyszą nie tylko swoje ulubione basowe riffy, ale również historie, które się z nimi wiążą. (...) jestem podekscytowany, że fani będą mogli doświadczyć tego programu. "

„Basstory” to również świetna okazja do wykonania pamiątkowej fotografii z Davem Ellefsonem oraz uzyskania jego autografu. Fani będą mogli także nabyć licencjonowane gadżety związane z artystą, takie jak płyty czy koszulki.

Dave Ellefson i Megadeth

David Ellefson był związany z grupą Megadeth od momentu jej powstania w 1983 aż do pierwszego rozpadu, który miał miejsce w 2002 roku. Gdy po latach drugi założyciel zespołu, Dave Mustaine postanowił reaktywować formację, Ellefson nie wyraził chęci powrotu do składu, zrobił to za to kilka lat później - w 2010 roku. Od tej pory nagrał z Megadeth 3 albumy studyjne - ostatni z nich, „Dystopia”, miał swoją premierę w 2016 roku. W tym samym roku grupa wystąpiła w Łodzi podczas Power Festival 2016.

13 czerwca 2018 roku zespół ponownie zagrał w Polsce jako gość specjalny podczas koncertu Judas Priest. Zdjęcia z koncertu możecie zobaczyć na Antyradio.pl

Olga Konarzycka
Tagi: Megadeth