18.07.2017 10:30

Dave Gahan trafił do szpitala. Czy koncert w Polsce jest zagrożony?

17 lipca 2017 odwołano koncert w Mińsku i niestety białoruscy fani musieli obejść się smakiem. Czy wokalista wróci całkowicie do zdrowia, by zagrać 21 lipca 2017 w Warszawie?

Dave Gahan trafił do szpitala. Czy koncert w Polsce jest zagrożony?
foto: East News

W związku z wydaniem 17 marca 2017 albumu „Spirit” Depeche Mode rozpoczął trasę koncertową promującą longplay. Europejskie tournée rozpoczęło się w maju 2017 i już 21 lipca 2017 roku zespół ma zaprezentować się w Warszawie na PGE Narodowym.

Niestety polscy fani nieco się zakłopotali po tym, jak poinformowano, że 17 lipca 2017 roku odwołano koncert w Mińsku na Białorusi. Okazało się, że Dave Gahan trafił do szpitala, jak na razie nie wiadomo co dolega wokaliście.

Tak brzmi oficjalne oświadczenie Depeche Mode:

"

Z żalem ogłaszany, że z powodu choroby członka zespołu, Depeche Mode nie będzie mógł wystąpić w Minsk Arena w Mińsku na Białorusi. Bierzemy pod uwagę wszystkie opcje, żeby przenieść koncert na późniejszą datę trasy. Mamy nadzieję, że podamy informacje na ten temat w ciągu następnego tygodnia. "

Poproszono również fanów, żeby przechowywali bilety na koncert i oczekiwali dalszych informacji. Czy zatem muzyk wyzdrowieje do 21 lipca 2017, by zagrać w Warszawie?

Nieoficjalnie mówi się, że Gahan czuje się już lepiej i wyszedł ze szpitala. Lekarze są zdania, że wokalista będzie mógł zagrać w Kijowie już 19 lipca 2017.

Redakcja Antyradio.pl skontaktowała się z organizatorem występu, Live Nation, by dowiedzieć się, czy coś wiadomo na temat koncertu w Warszawie. Jak na razie organizator nic nie wie o tym, by występ miał być odwołany. Również przedstawiciele PGE Narodowy nie dostali informacji, by z jakiegoś powodu show miałoby się nie odbyć.

Co więcej zespół w końcu wydał oświadczenie, że stan Dave'a Gahana się polepszył i zespół rzeczywiście zagra 18 lipca 2017 w Kijowie, jak również dokończy trasę. Polscy fani zatem nie muszą się już martwić.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Depeche Mode