Wokalista Depeche Mode nagrał utwór z projektem Humanist. Posłuchaj "Shock Collar"

13.01.2020 13:09
Wokalista Depeche Mode nagrał utwór z projektem Humanist. Posłuchaj "Shock Collar" Fot. kadr z wideo

Frontman Depeche Mode skusił się na współpracę z Robem Marshallem, który już niedługo wyda nową płytę.

Dave Gahan chętnie angażuje się w różnego typu projekty muzyczne szczególnie, gdy Depeche Mode akurat robi sobie przerwę od koncertowania i nagrywania w studiu. Tym razem wokalista skusił się na współpracę z Humanist, nowym zespołem gitarzysty Roba Marshalla, który gra w Exit Calm i napisał 2 albumy z Markiem Laneganem - "Gargoyle" i "Somebody's Knocking".

Dave Gahan z Depeche Mode zaśpiewał w utworze rockowego projektu Humanist

Wokalistę Depeche Mode usłyszymy w utworze "Shock Collar", który ukaże sie na pierwszym albumie Humanist już 21 lutego 2020. Na krążku gościnnie wystąpią również Lanegan, Mark Gardner z Ride, Ron Sexsmith i Joel Cadbury z Unkle. Utwór "Shock Collar" może skojarzyć się z "przestrzennym" klimatem piosenek U2. Posłuchajcie, jak Dave Gahan sprawdził się w utworze mocno różniącym się od dorobku Depeche Mode:

Przeczytaj także

Tak Dave Gahan wypowiedział się na temat nowego utworu:

Cieszę się, że mogę być częścią projektu Roba. Propozycję dostałam od Marka Lanegana i od razu spodobał mi się ten pomysł. Ten kawałek jest świetny! Rejestrowałem wokale wyobrażając sobie, że jadę szybko na pustej autostradzie. Nagraliśmy teledysk w kilka dni w Nowym Jorku.

Wokalista w ostatnich latach zaangażował się we współpracę z Soulsavers, z którym nagrał płytę "Angels & Ghosts", jak również skusił się na nagranie utworu z Null and Void, za który odpowiada Kurt Uenala. Gahan zarejestrował również utwór razem z Goldfrapp.

Zobacz także: Depeche Mode coveruje „Heroes” Davida Bowiego – zobacz oficjalny teledysk

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.