13.01.2020 13:09

Wokalista Depeche Mode nagrał utwór z projektem Humanist. Posłuchaj "Shock Collar"

Frontman Depeche Mode skusił się na współpracę z Robem Marshallem, który już niedługo wyda nową płytę.

Dave Gahan z Depeche Mode
foto: kadr z wideo

Dave Gahan chętnie angażuje się w różnego typu projekty muzyczne szczególnie, gdy Depeche Mode akurat robi sobie przerwę od koncertowania i nagrywania w studiu. Tym razem wokalista skusił się na współpracę z Humanist, nowym zespołem gitarzysty Roba Marshalla, który gra w Exit Calm i napisał 2 albumy z Markiem Laneganem - "Gargoyle" i "Somebody's Knocking".

Dave Gahan z Depeche Mode zaśpiewał w utworze rockowego projektu Humanist

Wokalistę Depeche Mode usłyszymy w utworze "Shock Collar", który ukaże sie na pierwszym albumie Humanist już 21 lutego 2020. Na krążku gościnnie wystąpią również Lanegan, Mark Gardner z Ride, Ron Sexsmith i Joel Cadbury z Unkle. Utwór "Shock Collar" może skojarzyć się z "przestrzennym" klimatem piosenek U2. Posłuchajcie, jak Dave Gahan sprawdził się w utworze mocno różniącym się od dorobku Depeche Mode:

Goldfrapp i Dave Gahan w utworze
Goldfrapp i Dave Gahan w utworze
Przeczytaj także Zobacz klip do wspólnego utworu Dave'a Gahana i Goldfrapp

Tak Dave Gahan wypowiedział się na temat nowego utworu:

"

Cieszę się, że mogę być częścią projektu Roba. Propozycję dostałam od Marka Lanegana i od razu spodobał mi się ten pomysł. Ten kawałek jest świetny! Rejestrowałem wokale wyobrażając sobie, że jadę szybko na pustej autostradzie. Nagraliśmy teledysk w kilka dni w Nowym Jorku. "

Wokalista w ostatnich latach zaangażował się we współpracę z Soulsavers, z którym nagrał płytę "Angels & Ghosts", jak również skusił się na nagranie utworu z Null and Void, za który odpowiada Kurt Uenala. Gahan zarejestrował również utwór razem z Goldfrapp.

Zobacz także: Depeche Mode coveruje „Heroes” Davida Bowiego – zobacz oficjalny teledysk

Tagi: Rock News Depeche Mode