Dave Gahan z kolejnym coverem. Posłuchajcie ''The Dark End Of The Street''

22.10.2021 16:06
Dave Gahan z Depeche Mode Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

"The Dark End Of The Street" to kolejny cover, który trafi na album ''Imposter" Dave'a Gahana i Soulsavers. Czy bluesowy utwór spodoba się fanom wokalisty Depeche Mode?

Dave Gahan i Soulsavers zaprezentowali drugi singiel zapowiadający płytę "Imposter". Posłuchajcie, jak brzmi cover "The Dark End Of The Street".

Polecamy

Dave Gahan z kolejnym coverem. Posłuchajcie ''The Dark End Of The Street''

W 1966 roku Chips Moman i Dan Penn napisali piosenkę ''The Dark End Of The Street", która nagrał James Carr. Jego wersja trafiła na listę Billboard Hot 100 i zainspirowała m. in. Arethę Franklin, Dolly Parton, Portera Wagonera, Elvisa Costello, Franka Blacka i wielu innych do stworzenia swoich wersji piosenki. Dziś tego zadania podejmuje się wokalista Depeche Mode z bluesowym zacięciem.

Na płycie ''Imposter" pojawi się 12 coverów takich twórców, jak Bob Dylan, PJ Harvey, Cat Power i Mark Lanegan. W przeciwieństwie do poprzednich albumów Dave’a Gahana i Soulsavers, które były transatlantyckimi współpracami, „Imposter” zostało nagrane na żywo z dziesięcioosobowym zespołem w słynnym Shangri-La Recording Studio w Malibu w listopadzie 2019. Płyta zostanie wydana w formacie cyfrowym i fizycznym 12 listopada.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.