Dave Grohl, Corey Taylor i basista Pantery zagrali "Walk" na koncercie poświęconym Dimebagowi

Aleksandra Degórska
28.01.2019 16:36
Dave Grohl, Corey Taylor i basista Pantery zagrali "Walk" na koncercie poświęconym Dimebagowi Fot. PJP photos/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Larry Marano/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Na scenie pojawili się również muzycy Anthrax i Megadeth. Zobaczcie, jak artyści wypadli w utworze Pantery.

Chociaż od śmierci Dimebaga Darrella minęło sporo lat, to nadal ciężko się z tym pogodzić. Gitarzysta został zastrzelony 8 grudnia 2004 roku podczas koncertu Damageplan w Columbus w stanie Ohio. Darrell otrzymał 3 strzały w głowę, a sprawcą był 25-letni Nathan Gale. Tego wieczoru zginęło jeszcze czterech widzów i siedem osób zostało rannych.

Dave Grohl, Corey Taylor i basista Pantery w coverze "Walk"

Corocznie muzycy zbierają się w ramach wydarzenia Dimebash, by uczcić pamięć swojego zmarłego kolegi. Ostatnie edycja imprezy odbyła się 24 stycznia 2019 w Observatory w Santa Ana w stanie Kalifornia. Jednym z najciekawszych momentów koncertu było wykonanie "Walk" - na scenie pojawili się Corey Taylor, Dave Grohl, jak również basista Pantery, Rex Brown, Scott Ian i Charlie Benante z Anthrax oraz były gitarzysta Megadeth, Chris Broderick.

Posłuchajcie, jak supergrupa wypadła w repertuarze Pantery:

W internecie robi furorę nagrania koncertowego wykonania "This Love" Pantery oraz "Love Gun" Kiss, czyli grupy, którą kochał Dimebaga Darrella.

W wydarzeniu wzięli udział również muzycy udzielający się w kapelach King’s X, Testament, Slayer, Cypress Hill czy Hellyeah.

Koncerty Pantery z hologramem Dimebaga?

W 2012 roku sensacją był hologram rapera 2Paca. Od tamtego czasu pomysł budzi wiele kontrowersji, ale co rusz pojawiają się nowe informacje o kolejnych hologramach. Dziennikarze pytali również Phila Anselmo o to, czy Pantera mogłaby powrócić z "wirtualnym" Dimebagiem - wokalista stwierdził, że jeśli muzycy mieliby zdecydować się na hologram, to musiałby być bardzo dobrze wykonany.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.