28.01.2019 16:36

Dave Grohl, Corey Taylor i basista Pantery zagrali "Walk" na koncercie poświęconym Dimebagowi

Na scenie pojawili się również muzycy Anthrax i Megadeth. Zobaczcie, jak artyści wypadli w utworze Pantery.

Dave Grohl, Corey Taylor i basista Pantery zagrali "Walk" na koncercie poświęconym Dimebagowi
foto: PJP photos/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Larry Marano/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Chociaż od śmierci Dimebaga Darrella minęło sporo lat, to nadal ciężko się z tym pogodzić. Gitarzysta został zastrzelony 8 grudnia 2004 roku podczas koncertu Damageplan w Columbus w stanie Ohio. Darrell otrzymał 3 strzały w głowę, a sprawcą był 25-letni Nathan Gale. Tego wieczoru zginęło jeszcze czterech widzów i siedem osób zostało rannych.

Dave Grohl, Corey Taylor i basista Pantery w coverze "Walk"

Corocznie muzycy zbierają się w ramach wydarzenia Dimebash, by uczcić pamięć swojego zmarłego kolegi. Ostatnie edycja imprezy odbyła się 24 stycznia 2019 w Observatory w Santa Ana w stanie Kalifornia. Jednym z najciekawszych momentów koncertu było wykonanie "Walk" - na scenie pojawili się Corey Taylor, Dave Grohl, jak również basista Pantery, Rex Brown, Scott Ian i Charlie Benante z Anthrax oraz były gitarzysta Megadeth, Chris Broderick.

Posłuchajcie, jak supergrupa wypadła w repertuarze Pantery:

W internecie robi furorę nagrania koncertowego wykonania "This Love" Pantery oraz "Love Gun" Kiss, czyli grupy, którą kochał Dimebaga Darrella.

W wydarzeniu wzięli udział również muzycy udzielający się w kapelach King’s X, Testament, Slayer, Cypress Hill czy Hellyeah.

Koncerty Pantery z hologramem Dimebaga?

W 2012 roku sensacją był hologram rapera 2Paca. Od tamtego czasu pomysł budzi wiele kontrowersji, ale co rusz pojawiają się nowe informacje o kolejnych hologramach. Dziennikarze pytali również Phila Anselmo o to, czy Pantera mogłaby powrócić z "wirtualnym" Dimebagiem - wokalista stwierdził, że jeśli muzycy mieliby zdecydować się na hologram, to musiałby być bardzo dobrze wykonany.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Pantera Corey Taylor Dave Grohl Scott Ian