Dave Grohl (Foo Fighters): Lemmy przywitał mnie w stringach

Maciej Koprowicz
11.09.2017 13:25
Dave Grohl (Foo Fighters): Lemmy przywitał mnie w stringach Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS, Rex_AMERICAN_MUSIC_3386031G/EAST NEWS

Lider Foo Fighters w wywiadzie dla Larsa Ulricha wspominał swoją pierwszą wizytę w domu Lemmy’ego z Motörhead.

Dave Grohl był gościem Larsa Ulricha z Metalliki w najnowszym odcinku audycji „It’s Electric” w internetowej stacji radiowej Beats1. Frontman Foo Fighters, jak to ma w zwyczaju, podzielił się ze słuchaczami wieloma smakowitymi anegdotami. Najzabawniejszym punktem wywiadu były jego wspomnienia z odwiedzin w domu Lemmy’ego Kilmistera.

Grohl przyznał, że kwatera lidera Motörhead go zaszokowała. Znany z ekscentrycznych pasji muzyk hołdował cokolwiek oryginalnemu wystrojowi wnętrz. W domu lubił też ubierać się bardzo, bardzo swobodnie.

Jak tylko wszedłem do budynku, poczułem się, jakbym grał w dziwnej scenie z „Pulp Fiction”. Wchodzę i myślę: „Czy zaraz mnie zamordują?”.

Wszedłem do jego apartamentu. Wyglądał jak gąszcz pornosów, magazynów, pieprzonych nazistowskich gadżetów, były wszędzie. Nie był nazistą, ale zbierał to gówno. Podszedłem i zobaczyłem, jak siedzi na kanapie w swoich pieprzonych stringach. Nigdy tego nie zapomnę. Na ku*asie miał czarną wdowę. I kurde, nic więcej. Chwilę wcześniej pofarbował włosy na czarno.

Oczywiście, podczas odwiedzin u Kilmistera nie mogło się obyć bez szklaneczki.

Robił wywiad przez telefon, na telewizorze miał spauzowaną grę wideo. Usiadłem na kanapie, a on: „Chcesz drinka?”. Sposób, w jaki go robił był bardzo cool – jakiś koleś w kuchni miał lód i colę, ale flaszkę Lemmy trzymał przy sobie.

Wszedłem do łazienki, myślę, że przed chwilą tam farbował włosy, bo to wyglądało, jakby ktoś komuś rozwalił głowę w pieprzonym zlewie. Sikam, chcę wytrzeć ręce, ale nie ma ręcznika. Są tylko brudne szlafroki. Ledwo dotknąłem jeden, to wszystkie się zwaliły na podłogę. Wszędzie była woda kolońska – najlepszy dzień mojego życia.

15 września 2017 Dave Grohl i jego Foo Fighters wydadzą swoją 10. studyjną płytę, „Concrete And Gold”. Płytę zapowiadają teledyski do utworów „Run” i „The Sky Is The Neighborhood”, a także animowany zwiastun.  Fani zdążyli już poznać sporo nowych piosenek na koncertach zespołu – między innymi „Laa Dee Da”, „Sunday Rain” i „Dirty Water”. Na albumie wystąpią gościnnie gwiazdy rocka i popu – między innymi Paul McCartney, Justin Timberlake i wokalista Boyz II Men.  

Choć Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015, to wciąż ukazują się płyty jego zespołu. 1 września 2017 fani Motörhead otrzymali album z coverami w wykonaniu ich ulubieńców, pt. „Under Cöver”. Promuje go przeróbka „Heroes” Davida Bowiego.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.