11.09.2017 13:25

Dave Grohl (Foo Fighters): Lemmy przywitał mnie w stringach

Lider Foo Fighters w wywiadzie dla Larsa Ulricha wspominał swoją pierwszą wizytę w domu Lemmy’ego z Motörhead.

Dave Grohl (Foo Fighters): Lemmy przywitał mnie w stringach
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS, Rex_AMERICAN_MUSIC_3386031G/EAST NEWS

Dave Grohl był gościem Larsa Ulricha z Metalliki w najnowszym odcinku audycji „It’s Electric” w internetowej stacji radiowej Beats1. Frontman Foo Fighters, jak to ma w zwyczaju, podzielił się ze słuchaczami wieloma smakowitymi anegdotami. Najzabawniejszym punktem wywiadu były jego wspomnienia z odwiedzin w domu Lemmy’ego Kilmistera.

Grohl przyznał, że kwatera lidera Motörhead go zaszokowała. Znany z ekscentrycznych pasji muzyk hołdował cokolwiek oryginalnemu wystrojowi wnętrz. W domu lubił też ubierać się bardzo, bardzo swobodnie.

"

Jak tylko wszedłem do budynku, poczułem się, jakbym grał w dziwnej scenie z „Pulp Fiction”. Wchodzę i myślę: „Czy zaraz mnie zamordują?”.

Wszedłem do jego apartamentu. Wyglądał jak gąszcz pornosów, magazynów, pieprzonych nazistowskich gadżetów, były wszędzie. Nie był nazistą, ale zbierał to gówno. Podszedłem i zobaczyłem, jak siedzi na kanapie w swoich pieprzonych stringach. Nigdy tego nie zapomnę. Na ku*asie miał czarną wdowę. I kurde, nic więcej. Chwilę wcześniej pofarbował włosy na czarno. "

Oczywiście, podczas odwiedzin u Kilmistera nie mogło się obyć bez szklaneczki.

"

Robił wywiad przez telefon, na telewizorze miał spauzowaną grę wideo. Usiadłem na kanapie, a on: „Chcesz drinka?”. Sposób, w jaki go robił był bardzo cool – jakiś koleś w kuchni miał lód i colę, ale flaszkę Lemmy trzymał przy sobie.

Wszedłem do łazienki, myślę, że przed chwilą tam farbował włosy, bo to wyglądało, jakby ktoś komuś rozwalił głowę w pieprzonym zlewie. Sikam, chcę wytrzeć ręce, ale nie ma ręcznika. Są tylko brudne szlafroki. Ledwo dotknąłem jeden, to wszystkie się zwaliły na podłogę. Wszędzie była woda kolońska – najlepszy dzień mojego życia. "

15 września 2017 Dave Grohl i jego Foo Fighters wydadzą swoją 10. studyjną płytę, „Concrete And Gold”. Płytę zapowiadają teledyski do utworów „Run” i „The Sky Is The Neighborhood”, a także animowany zwiastun.  Fani zdążyli już poznać sporo nowych piosenek na koncertach zespołu – między innymi „Laa Dee Da”, „Sunday Rain” i „Dirty Water”. Na albumie wystąpią gościnnie gwiazdy rocka i popu – między innymi Paul McCartney, Justin Timberlake i wokalista Boyz II Men.  

Choć Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015, to wciąż ukazują się płyty jego zespołu. 1 września 2017 fani Motörhead otrzymali album z coverami w wykonaniu ich ulubieńców, pt. „Under Cöver”. Promuje go przeróbka „Heroes” Davida Bowiego.

Maciej Koprowicz
Tagi: Motorhead Dave Grohl Foo Fighters