26.11.2014 11:59

Dave Grohl: Jestem nerdem, a nie muzykologiem

Lider Foo Fighters przyznał się do tego, że jego wiedza muzyczna nie jest wszechstronna. Czy wstydzi się swoich braków?

Dave Grohl: Jestem nerdem, a nie muzykologiem
foto: et.wikipedia.org

Tyle piszemy o Foo Fighters, staramy się interpretować dzieła zespołu, a tu proszę… Dave Grohl stwierdził, że bardzo lubił rozmawiać z ludźmi podczas nagrywania serii dokumentalnych filmów „Sonic Highways”, uświadamiając ich:

"

Nie wiem, o czym ja kurwa mówię. "

Dobrze być tego świadomym… Zespół nagrywał każdy z ośmiu kawałków z nowej płyty w innym mieście w Stanach Zjednoczonych, filmując proces powstawania każdego z nich.

Grohl wierzy, że jego niewiedza nie jest przeszkodą, a wręcz pomagała w tworzeniu odcinków.

"

Jestem muzycznym nerdem, a nie muzykologiem. Kocham rozmawiać o muzyce i słuchać historii, ale lubię też nie wiedzieć wszystkiego. Wywiady przekształcały się z konwersacji w lekcje. "

Według Grohla jedną z głównych intencji projektu „Sonic Highways” były walory edukacyjne – dokształcanie ludzi, a nie mówienie im po prostu tego, co już wiedzieli.

"

Siedzę naprzeciwko Allena Toussainta, Cyrila Neville’a czy Dr Johna, a oni opowiadają mi rzeczy, o których nigdy nie wiedziałem. Nie udaję, że wiem wszystko. "

Dave uduchowiony?

Grohl był pod wrażeniem, kiedy zespół nagrywał film i piosenkę w Nowym Orleanie. Opisał to miasto jako: „najsłodszy kawałek ciasta, jaki kiedykolwiek miałeś”.

"

Każdy muzyk, który chciałby naładować swoje baterie, powinien spędzić tam tydzień i to powinno odnowić jego wiarę. Nie tylko w muzykę, ale także w ludzką rasę. Kiedy idziesz po ulicy, spacerujesz razem z gangsterem, prawnikiem, gliną i studentem – ludźmi, którzy idą razem przez życie tańcząc i celebrując muzykę. To nie dzieje się wszędzie. Chciałbym żeby tak było – świat byłby o wiele szczęśliwszym miejscem. "

Obejrzyjcie trailer odcinka, w którym zespół Foo Fighters wybrał się do tego „słodkiego miasta”!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Dave Grohl Foo Fighters