Dave Grohl: Pies sikał na mnie, kiedy byłem bezdomny!

Magda Słomka
04.12.2014 15:14
Dave Grohl: Pies sikał na mnie, kiedy byłem bezdomny! Fot. hu.wikipedia.org

Muzyka zebrało na mokre wspomnienia. Jak wyglądały okoliczności tych dramatycznych wydarzeń?

Dave Grohl w wywiadzie dla Howarda Sterna wyznał, że pewien pies wielokrotnie, regularnie każdej nocy sikał na niego, kiedy ten spał. Działo się to w 1997 roku, gdy lider Foo Fighters został bez dachu nad głową. Jak to się mogło stać? Po rozwodzie jego majątek został zamrożony. Przez to Grohl był zmuszony do użerania się z psem swojego kolegi, Petera Stahla, u którego pomieszkiwał.

Pieprzony pies na mnie sikał, człowieku. Budziłem się w mokrym śpiworze, bo Dinky postanowił na mnie naszczać.

Dave podsumował krótko ten traumatyczny okres…

To było złe. To były mroczne czasy.

W tamtym momencie Grohl był w trakcie nagrywania płyty „The Colour and the Shape” z zespołem Foo Fighters. Jak do jego złej formy psychicznej odnosi się wesoła piosenka „Everlong” znajdująca się na krążku?

To miłosny utwór. Nie jest o tym, że Dinky na mnie nasikał.

Piosenka „My Hero” także nie była o psie ani o... Kurcie Cobainie, jak przez lata myślała spora część słuchaczy.

Nie napisałem tego w takim kontekście. To wszystko jest dziwne. Kiedy tworzyłem ten kawałek, mieszkałem w domu w Seattle. Pod schodami znajdowała się suszarnia, a zaraz obok niej, malutki pokoik. Wstawiłem tam bębny i miałem tam także 8-śladowy magnetofon kasetowy. Pewnego razu byłem na górze i oglądałem telewizję, potem zszedłem po schodach z riffem w głowie i nagrałem perkusję, bas i gitarę. Dograłem do tego znany już wszystkim refren tylko po to, by zarejestrować melodię, na chwilę. Jednak wszystkim spodobały się właśnie te przypadkowe słowa i tak już zostało.

Jeśli macie wolną godzinę i 12 minut, możecie posłuchać całego wywiadu Howarda Sterna z zespołem Foo Fighters!

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.