Dave Grohl: W lecie 2015 roku przyjedziemy do Polski!

Urszula Drabińska
03.12.2014 14:26
Dave Grohl: W lecie 2015 roku przyjedziemy do Polski! Fot. antyradio.pl

Foo Fighters latem przyszłego roku pojawi się w naszym kraju na jakimś festiwalu. Posłuchajcie, co poza tym frontman zespołu opowiedział o „Sonic Highways”!

Dave Grohl razem z Foo Fighters przyjedzie wreszcie do Polski! Zdradził nam to w specjalnym wywiadzie dla „Makakofonii”. Zespół pojawi się, aby promować najnowszą płytę „Sonic Highways”. Skąd wziął się pomysł na nagranie jej w różnych lokalizacjach oraz nakręcenie filmu dokumentalnego?

Zaczęło się kilka lat temu, kiedy nagrywaliśmy album w moim garażu. To było dość zabawne, gdyż pozbawiono nas komfortowych warunków nagrywania w normalnym studiu. Nagrywanie w dziwnych okolicznościach okazało się podniecającym wyzwaniem.

Co wtedy zrozumiał? Posłuchajcie!

Co kryje się za tytułem płyty oraz serialu, który już wkrótce emitowany będzie przez polską telewizję?

Historia muzyki amerykańskiej przypomina drzewo genealogiczne. Wszystko z czegoś wynika. (...) Wszyscy podróżują dźwiękowymi autostradami.
Muzycy Foo Fighters mieli jeszcze inny pomysł na tytuł albumu…

Mnie osobiście bardzo przypadła do gustu piosenka „Outside”. Inaczej się zaczyna, inaczej brzmi, wszystko jest w niej inne niż do tej pory. Jak powstała?

Nagraliśmy ją w studiu w Joshua Tree niedaleko Los Angeles. Tak naprawdę to nie jest studio, tylko dom, w którym nagrywało wiele zespołów. Naprawdę ostre, zwariowane miejsce (...). Gdy jesteś na pustyni, pijesz wino, palisz trawę, siedzisz przy ognisku i grasz muzykę. I tak to brzmi.

Chętni, by sprawdzić to brzmienie na koncercie w Polsce? Więcej szczegółów o nim już wkrótce.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.