03.12.2014 14:26

Dave Grohl: W lecie 2015 roku przyjedziemy do Polski!

Foo Fighters latem przyszłego roku pojawi się w naszym kraju na jakimś festiwalu. Posłuchajcie, co poza tym frontman zespołu opowiedział o „Sonic Highways”!

Dave Grohl: W lecie 2015 roku przyjedziemy do Polski!
foto: antyradio.pl

Dave Grohl razem z Foo Fighters przyjedzie wreszcie do Polski! Zdradził nam to w specjalnym wywiadzie dla „Makakofonii”. Zespół pojawi się, aby promować najnowszą płytę „Sonic Highways”. Skąd wziął się pomysł na nagranie jej w różnych lokalizacjach oraz nakręcenie filmu dokumentalnego?

"

Zaczęło się kilka lat temu, kiedy nagrywaliśmy album w moim garażu. To było dość zabawne, gdyż pozbawiono nas komfortowych warunków nagrywania w normalnym studiu. Nagrywanie w dziwnych okolicznościach okazało się podniecającym wyzwaniem. "

Co wtedy zrozumiał? Posłuchajcie!

- - : - - / - - : - -

Co kryje się za tytułem płyty oraz serialu, który już wkrótce emitowany będzie przez polską telewizję?

"

Historia muzyki amerykańskiej przypomina drzewo genealogiczne. Wszystko z czegoś wynika. (...) Wszyscy podróżują dźwiękowymi autostradami.
Muzycy Foo Fighters mieli jeszcze inny pomysł na tytuł albumu… "

- - : - - / - - : - -

Mnie osobiście bardzo przypadła do gustu piosenka „Outside”. Inaczej się zaczyna, inaczej brzmi, wszystko jest w niej inne niż do tej pory. Jak powstała?

- - : - - / - - : - -
"

Nagraliśmy ją w studiu w Joshua Tree niedaleko Los Angeles. Tak naprawdę to nie jest studio, tylko dom, w którym nagrywało wiele zespołów. Naprawdę ostre, zwariowane miejsce (...). Gdy jesteś na pustyni, pijesz wino, palisz trawę, siedzisz przy ognisku i grasz muzykę. I tak to brzmi. "

Chętni, by sprawdzić to brzmienie na koncercie w Polsce? Więcej szczegółów o nim już wkrótce.

Urszula Drabińska
Tagi: Exclusive Wywiady Dave Grohl Foo Fighters