05.08.2015 08:21

Dave Grohl członkiem Ghost?

Lider Foo Fighters od lat udziela się w wielu projektach muzycznych lub pojawia się na scenie, aby wesprzeć znajomych z przeróżnych zespołów. Okazuje się, że Dave Grohl mógł grać też w Ghost.

Dave Grohl członkiem Ghost?
foto: Reporter / East News; Brian Rasic / Rex Features/East News

Choć od czasów bycia perkusistą Nirvany minęło już sporo czasu, to jak wiadomo Grohl nie zrezygnował z okazjonalnego bębnienia - przykładami tego jest jego współpraca z Queens of the Stone Age czy działalność w Them Crooked Vultures. Jednak jak na człowieka z muzycznym ADHD przystało, to by było zbyt mało.

Faktem jest, że Dave Grohl wsparł już grupę Ghost przy okazji EP-ki zespołu z coverami „If You Have Ghost”. Był jej producentem oraz zagrał na bębnach w utworach „I'm a Marionette” i „Waiting for the Night”, chwycił też za gitarę w „If You Have Ghosts”. Praca w studiu to jedno, ale czy muzyk grał też z Ghost na scenie? Nieco światła rzuca na sprawę jeden z Bezimiennych Ghouli:

"

Cóż, nie możemy mieć co do tego pewności, nieprawdaż? Mogę powiedzieć jedynie, że grał materiał Ghost w stroju ghoula. Mógł, ale nie musiał, występować z nami na scenie, również może, ale nie musi, to zrobić w przyszłości. "

Jeżeli pojawicie się kiedyś na koncercie Ghost zwróćcie uwagę na styl gry perkusisty i jego ruchy. Być może da się z nich wyczytać kto kryje się pod kapturem i maską.

Nie dostajemy potwierdzenia tego czy Dave Grohl faktycznie występował z Ghost. Jednak w innym z wywiadów te doniesienia jeden z Ghouli skomentował jako prawdziwe (sprawdźcie od 00:28).

Tymczasem czekamy na nową płytę grupy o tytule „Meliora”, która trafi do sprzedaży 21 sierpnia 2015 roku. Znamy z niej już takie utwory, jak: „Cirice”, czy „From The Pinnacle To The Pit”.

Myślicie, że Grohl gra zakapturzony wraz ze Szwedami?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Ghost Dave Grohl