Dave Grohl członkiem Ghost?

Robert Skowronski
05.08.2015 08:21
Dave Grohl członkiem Ghost? Fot. Reporter / East News; Brian Rasic / Rex Features/East News

Lider Foo Fighters od lat udziela się w wielu projektach muzycznych lub pojawia się na scenie, aby wesprzeć znajomych z przeróżnych zespołów. Okazuje się, że Dave Grohl mógł grać też w Ghost.

Choć od czasów bycia perkusistą Nirvany minęło już sporo czasu, to jak wiadomo Grohl nie zrezygnował z okazjonalnego bębnienia - przykładami tego jest jego współpraca z Queens of the Stone Age czy działalność w Them Crooked Vultures. Jednak jak na człowieka z muzycznym ADHD przystało, to by było zbyt mało.

Faktem jest, że Dave Grohl wsparł już grupę Ghost przy okazji EP-ki zespołu z coverami „If You Have Ghost”. Był jej producentem oraz zagrał na bębnach w utworach „I'm a Marionette” i „Waiting for the Night”, chwycił też za gitarę w „If You Have Ghosts”. Praca w studiu to jedno, ale czy muzyk grał też z Ghost na scenie? Nieco światła rzuca na sprawę jeden z Bezimiennych Ghouli:

Cóż, nie możemy mieć co do tego pewności, nieprawdaż? Mogę powiedzieć jedynie, że grał materiał Ghost w stroju ghoula. Mógł, ale nie musiał, występować z nami na scenie, również może, ale nie musi, to zrobić w przyszłości.

Jeżeli pojawicie się kiedyś na koncercie Ghost zwróćcie uwagę na styl gry perkusisty i jego ruchy. Być może da się z nich wyczytać kto kryje się pod kapturem i maską.

Nie dostajemy potwierdzenia tego czy Dave Grohl faktycznie występował z Ghost. Jednak w innym z wywiadów te doniesienia jeden z Ghouli skomentował jako prawdziwe (sprawdźcie od 00:28).

Tymczasem czekamy na nową płytę grupy o tytule „Meliora”, która trafi do sprzedaży 21 sierpnia 2015 roku. Znamy z niej już takie utwory, jak: „Cirice”, czy „From The Pinnacle To The Pit”.

Myślicie, że Grohl gra zakapturzony wraz ze Szwedami?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.