24.06.2016 13:42

Dave Grohl dał akustyczny występ w Cannes

Frontman Foo Fighters postanowił zaprezentować się od zupełnie innej strony podczas koncertu bez prądu. Jakie utwory wykonał muzyk?

Dave Grohl dał akustyczny występ w Cannes
foto: kadr z wideo

Choć Foo Fighters zrobił sobie przerwę, żeby nieco odpocząć od koncertowania, to jednak Dave Grohl nie złożył broni. 22 czerwca 2016 roku w ramach eventu w willi Aland Alang w Cannes muzyk zaprezentował akustyczny set.

Wydarzenie to odbyło się w ramach Cannes Lions - kilkudniowego festiwalu we Francji skupiającego się na komunikacji kreatywnej oraz branży reklamowej. Tego wieczoru frontman Foo Fighters zaprezentował numery swojej kapeli, jak również cover The Beatles.

Posłuchajcie, jak artysta wykonał „Learn To Fly”:

Przed odegraniem utworu „Best Of You” Grohl opowiedział zabawną historyjkę o tym, jak Taylor Swift uratowała go przed kłopotliwą sytuacją na imprezie u Paula McCartneya.

Były Beatles w pewnym momencie zaczął grać na pianinie nowy utwór zachwycając słuchaczy. Wtedy zaczęły się kłopoty Grohla:

"

Skończył grać ten kawałek i wszyscy spojrzeli na mnie mówiąc: „Dawaj Dave, zagraj coś!”. Pomyślałem, że przecież nie wiem, jak się gra na pianinie, nie wiem co robić, nie gram przecież na pieprzonym pianinie. "

Muzyk rozejrzał się po pokoju, ale perspektywa gry na gitarach McCartneya, które są przeznaczone dla leworęcznych osób, nie napawała go entuzjazmem. Nagle Taylor Swift krzyknęła, że to ona coś wykona. Grohl, który był nieco otumaniony przez palenie trawki, postanowił z nią coś zagrać i w ten sposób wybrnąć z opresji.

Sięgnął więc po gitarę basową i próbował akompaniować wokalistce, co nie szło mu najlepiej:

"

Grała ten naprawdę piękny utwór na pianinie, zerknąłem na moją żonę i pomyślałem, że znam ten pieprzony numer, a ona wykonywała „Best Of You”. "

Po opowiedzeniu tej historyjki muzyk postanowił zagrać właśnie tę kompozycję:

Posłuchajcie również „Blackbird” z repertuaru The Beatles:

Kolejny raz Grohl udowodnił, że jest wyluzowanym muzykiem, który zawsze potrafi wybrnąć z każdej sytuacji, a wszelkie wpadki obraca w błyskotliwy żart.

Jak podoba się Wam akustyczny set Dave'a Grohla?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dave Grohl Foo Fighters