Czy Dave Grohl ma problemy z głosem? Fani są zaniepokojeni

Aleksandra Degórska
03.09.2018 14:04
Czy Dave Grohl ma problemy z głosem? Fani są zaniepokojeni Fot. Greg Allen/Invision/AP/East News

Fani Foo Fighters zauważyli, że muzyk oszczędza się na koncertach. Czy Dave Grohl ma problemy z wokalem?

Co się dzieje z głosem Dave'a Grohla? Fani są zaniepokojeni i obawiają się, że jego wokal może być permanentnie uszkodzony. Jeden z fanów, który był na koncercie w Belgii w czerwcu napisał na Reddit, że jest naprawdę niespokojny po tym, co usłyszał:

Byłem na koncercie w Antwerp i myślę, że stan głosu Dave'a jest niepokojący - zbliżając się do finału zaczął się załamywać. Show było świetne, ale widać, że Grohl się oszczędza - wokalnie wspierają go Taylor oraz Chris, solówka na perkusji jest bardziej oszczędna, wydłużono instrumentalne wstawki we wszystkich największych hitach. Nawet przestał krzyczeć i zamiast tego śpiewa woooo!

Fan wyznał, że od początku trasy mówiło się o stanie zdrowia Grohla, ale jasne jest, że muzyk nie choruje na przeziębienie. Wielbiciel muzyka zastanawia się, czy jest to kwestia wieku.

Czy Dave Grohl ma problemy z głosem?

Inny użytkownik rzeczywiście potwierdził, że Dave Grohl potrzebuje coraz więcej dni wolnych.

To cud, że daje on nadal radę, szczególnie, że jest palaczem, który za bardzo nie dba o swój głos i krzyczy na scenie przez cały koncert.

Coraz więcej pojawia się głosów, że coś jest nie tak z frontmanem:

Słucham właśnie koncertu w Szwajcarii i miałem zapytać o to samo. Wydaje się, jakby brakowało mu tchu i nie mógł przebrnąć przez cały utwór. Rzeczywiście wyje jak wilk zamiast wydawać okrzyki.

Czy rzeczywiście coś dzieje się z głosem Dave'a Grohla? Przekonajcie się sami słuchając nagrań ze wspomnianego koncertu w Belgii:

Problemy z głosem wśród frontmanów znanych kapel nie są niczym nowym - w końcu dając co rusz koncerty na największych scenach muzycy dają z siebie wszystko, a struny głosowe po prostu nie wytrzymują takiego tempa.

W konsekwencji dochodzi do takich sytuacji, że Bono stracił głos na koncercie U2 w Berlinie, zaś M. Shadows z Avenged Sevenfold nie mógł śpiewać przez kilka miesięcy. Fani muszą po prostu uzbroić się w cierpliwość, bo nic w takiej sytuacji nie można zrobić.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.