03.09.2018 14:04

Czy Dave Grohl ma problemy z głosem? Fani są zaniepokojeni

Fani Foo Fighters zauważyli, że muzyk oszczędza się na koncertach. Czy Dave Grohl ma problemy z wokalem?

Dave Grohl ma problemy z głosem
foto: Greg Allen/Invision/AP/East News

Co się dzieje z głosem Dave'a Grohla? Fani są zaniepokojeni i obawiają się, że jego wokal może być permanentnie uszkodzony. Jeden z fanów, który był na koncercie w Belgii w czerwcu napisał na Reddit, że jest naprawdę niespokojny po tym, co usłyszał:

"

Byłem na koncercie w Antwerp i myślę, że stan głosu Dave'a jest niepokojący - zbliżając się do finału zaczął się załamywać. Show było świetne, ale widać, że Grohl się oszczędza - wokalnie wspierają go Taylor oraz Chris, solówka na perkusji jest bardziej oszczędna, wydłużono instrumentalne wstawki we wszystkich największych hitach. Nawet przestał krzyczeć i zamiast tego śpiewa woooo! "

Fan wyznał, że od początku trasy mówiło się o stanie zdrowia Grohla, ale jasne jest, że muzyk nie choruje na przeziębienie. Wielbiciel muzyka zastanawia się, czy jest to kwestia wieku.

Czy Dave Grohl ma problemy z głosem?

Inny użytkownik rzeczywiście potwierdził, że Dave Grohl potrzebuje coraz więcej dni wolnych.

"

To cud, że daje on nadal radę, szczególnie, że jest palaczem, który za bardzo nie dba o swój głos i krzyczy na scenie przez cały koncert. "

Coraz więcej pojawia się głosów, że coś jest nie tak z frontmanem:

"

Słucham właśnie koncertu w Szwajcarii i miałem zapytać o to samo. Wydaje się, jakby brakowało mu tchu i nie mógł przebrnąć przez cały utwór. Rzeczywiście wyje jak wilk zamiast wydawać okrzyki. "

Czy rzeczywiście coś dzieje się z głosem Dave'a Grohla? Przekonajcie się sami słuchając nagrań ze wspomnianego koncertu w Belgii:

Problemy z głosem wśród frontmanów znanych kapel nie są niczym nowym - w końcu dając co rusz koncerty na największych scenach muzycy dają z siebie wszystko, a struny głosowe po prostu nie wytrzymują takiego tempa.

W konsekwencji dochodzi do takich sytuacji, że Bono stracił głos na koncercie U2 w Berlinie, zaś M. Shadows z Avenged Sevenfold nie mógł śpiewać przez kilka miesięcy. Fani muszą po prostu uzbroić się w cierpliwość, bo nic w takiej sytuacji nie można zrobić.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dave Grohl Foo Fighters