23.05.2018 14:21

Dave Grohl nadal nie może słuchać utworów Nirvany

Powód jest dosyć oczywisty - Dave Grohl wciąż mocno się wzrusza, gdy myśli o swoim dawnym zespole.

Dave Grohl z Foo Fighters
foto: PJP photos/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Chociaż od śmierci frontmana Nirvany minęło sporo lat, to Dave Grohl nadal ma problem, żeby posłuchać Nirvany i przy tym się nie wzruszyć. Zespół powstał w 1987 roku i pierwszy koncert z Nirvaną perkusista zagrał 11 października 1990 roku. Muzyk nadal pamięta wiele szczegółów związanych z współpracą z artystami i bardzo emocjonalnie podchodzi do tamtych czasów.

Kurt Cobain popełnił samobójstwo 5 kwietnia 1994 i od tego momentu Dave Grohl nie sięga po nagrania Nirvany:

"

Przez lata nie mogłem słuchać jakiejkolwiek muzyki, a tym bardziej piosenek Nirvany. Gdy odszedł Kurt, za każdym razem jak słyszałem nasze utwory w radiu, pękało mi serce. Nie włączam nagrań Nirvany, ale zawsze gdzieś je usłyszysz - w samochodzie, sklepie. Dla mnie jest to bardzo osobiste. "

Dave Grohl często wspomina Nirvanę

Muzyk wyznał również, że nadal czasami wraca pamięcią do czasów świetności Nirvany:

"

Pamiętam wszelkie szczegóły dotyczące tych płyt - jakie miałem na sobie szorty, gdy je nagrywaliśmy, czy w który dzień padał śnieg. Nadal myślę o tamtych chwilach i odnajduję nowe znaczenie tekstów Kurta. Nie jest to odkrywcze, ale czasami naprawdę mnie to rusza. Myślisz sobie, że wtedy nie wiedziałeś jak czuje się naprawdę Kurt. "

Co więcej muzyk przyznał, jak Nirvana mocno wpłynęła na jego karierę i uświadomiła mu, że jeszcze sporo przed nim:

"

Nirvana była dla mnie osobiście prawdziwą rewolucją. Miałem 21 lat, pamiętasz, jak to jest, gdy ma się tyle lat? Myślisz sobie, że wszystko już wiesz, ale tak nie jest. Granie w Nirvanie pokazało mi, jak malutki tak naprawdę byłem. Były to świetne momenty w moim życiu, ale również i zaliczyłem spore upadki. "

Foo Fighters - nowa płyta

Ostatnia płyta zespołu to „Concrete and Gold” wydana we wrześniu 2017 roku. Jednym z singli był kawałek „Run”, do którego powstał klip pokazujący muzyków w poczciwym wieku. Płyta oczywiście szybko zniknęła ze sklepowych półek za sprawą fanów, którzy niecierpliwie czekali na następcę „Sonic Highways” z 2014 roku oraz EP-ki „Saint Cecilia”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nirvana Dave Grohl