05.07.2015 14:20

Dave Grohl niczym król

Foo Fighters powrócił w królewskim stylu. Dosłownie i w przenośni! Zespół, po prawie miesięcznej przerwie zagrał koncert w Waszyngtonie, a Dave Grohl... no cóż, sprawdźcie sami!

Dave Grohl niczym król
foto: Kevin Mazur/ Facebook.com/ Foo Fighters

„Potrzeba matką wynalazków” - chyba każdy z nas zna to przysłowie. Zespołowi Foo Fighters też nie jest ono obce. Ponieważ złamana noga Dave'a Grohla uniemożliwia mu skakanie po scenie, muzyk postanowił sprawić sobie podświetlany tron!

foto: Facebook.pl/ Foo Fighters

Foo Fighters, w dwudziestą rocznicę wydania swojej debiutanckiej płyty „Foo Fighters” i tak się składa, także w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych, zagrał koncert w Waszyngtonie. Pierwszy od nieszczęśliwego wypadku na stadionie w Göteborgu w Szwecji.

Noga Dave'a Grohla cały czas nie jest sprawna, więc jasnym było, że zebrana na stadionie widownia raczej nie zobaczy go szalejącego na scenie.

Wokalista poradził sobie z tym znakomicie. Przez całe show siedział na podwyższeniu, a futurystyczny tron miał nawet specjalną podpórkę na zagipsowaną nogę.

Zobaczcie, jak Dave Grohl zaśpiewał kawałek „Times Like These”.

Przypomnijmy, że 12 czerwca 2015 roku w Göteborgu Foo Fighters zagrał tylko dwa kawałki, po których Dave Grohl został odwieziony do szpitala. Wokalista spadł ze sceny i złamał nogę.

Po tym, jak lekarze założyli mu gips, postanowił wrócić i dokończyć występ. Później wszystkie zaplanowane koncerty Foo Fighters zostały odwołane.

Kiedy już pozbędzie się gipsu, Dave Grohl będzie musiał przejść jeszcze kilkumiesięczną rehabilitację. Wszystko wskazuje więc na to, że 9 listopada 2015 roku w Krakowie w Tauron Arenie Foo Fighters, jak zwykle da z siebie wszystko! Oby tylko tron nie spodobał mu się zbyt mocno ;)

Podoba się Wam pomysł, na jaki wpadł Dave Grohl?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Dave Grohl Foo Fighters