24.06.2019 12:08

Dave Grohl o Billie Eilish: "Dzięki niej wierzę, że rock nie umrze. Przypomina mi Morriseya"

Lider Foo Fighters spotkał się niedawno z wokalistą Queens of the Stone Age, czyli Joshem Homme w ramach podcastu Alligator Hour. Panowie porozmawiali na temat kondycji rocka.

Dave Grohl
foto: Greg Allen/Invision/AP/East News

Dave Grohl wystąpił niedawno w programie radiowym Josha Homme'ego z Queen of the Stone Age. Panowie porozmawiali na temat współczesnej muzyki, a konkretnie o jednej z najgorętszych artystek młodego pokolenia, czyli Billie Eilish. Lider Foo Fighters skomentował już twórczość nastolatki na początku 2019 roku, kiedy to poznał kilka utworów przez swoje córki. Teraz dowiedzieliśmy się, że to właśnie Grohl zachęcił też do posłuchania Eilish Josha Homme'ego.

Dave Grohl o Billie Eilish: ona daje mi wiarę, że rock nie umrze

Na tym jednak komplementy w stronę Eilish się nie skończyły. Grohl poszedł nawet o krok dalej i porównał fanów artystki do tych, którzy uwielbiają również Morrisseya. Stwierdził bowiem, że oglądanie jej koncertu spowodowało, że czuł jakby "zaraz miało coś eksplodować":

"

To połączenie, która ma ze swoją publicznością - ona jest po prostu jak Morrissey. Trochę tak, jakby te dzieciaki, które są na koncercie, a właściwie to wszyscy ludzie na tym koncercie są po prostu w innym świecie, niezależnym od tego, co dzieje się w rzeczywistości. "

Dave Grohl
Dave Grohl
Przeczytaj także Dave Grohl porównał popową wokalistkę do Nirvany

Josh Homme zgodził się ze słowami Grohla i podziękował mu, że to własnie dzięki liderowi Foo Fighters poznał twórczość młodej artystki. Były perkusista Nirvany następnie przyznał, że takie dzieciaki jak Eilish powodują, że ma ogromną wiarę w przyszłość rock 'n' rolla:

"

Kiedy patrzę na kogoś takiego jak Billie Eilish, to... Stary, ku*wa, rock 'n' roll się nawet nie zbliża do bycia martwym. "

Debiutancki album Billie Eilish zatytułowany "when we all fall asleep, where do we go?" pojawił się w sprzedaży w marcu 2019 roku i z miejsca stał się jednym z najlepiej sprzedających się wydawnictw tego roku. 

Tagi: Rock News Queens of the Stone Age Josh Homme Dave Grohl Foo Fighters