Dave Grohl oddał swój tron innemu muzykowi, który przeszedł operację nogi

Joanna Chojnacka
06.03.2019 13:50
Dave Grohl oddał swój tron innemu muzykowi, który przeszedł operację nogi Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Lider Foo Fighters, Dave Grohl pomógł muzykowi z Old Dominion. Dzięki niemu grupa nie musi odwoływać kolejnych koncertów.

Jeden z koncertów Foo Fighters w Göteborgu w Szwecji zakończył się pechowo dla lidera grupy, Dave'a Grohla. Muzyk spadł ze sceny i złamał nogę. Zagrał wówczas tylko dwa kawałki i został odwieziony do szpitala. Kiedy lekarze założyli artyście gips, Grohl zdecydował, że wróci na scenę i dokończy koncert.

Po zdjęciu gipsu, Grohl wrócił na scenę. Chociaż jego nadal nie była do końca sprawna i wymagała kilkumiesięcznej rehabilitacji, to muzyk znalazł sposób na granie. Żeby nie odwoływać kolejnych koncertów zasiadał przed fanami na specjalnym tronie. 

Przeczytaj także

Dave Grohl oddał swój tron muzykowi z Old Dominion 

Podobny wypadek do tego, który przeżył lider Foo Fighters, zaliczył Matthew Ramsey z Old Dominion. W 2018 roku podczas jednego z koncertów spadł ze sceny i musiał przejść operację nogi. Obecnie Ramsey nadal chodzi o kulach.

Na ratunek przyszedł muzykowi Dave Grohl, który pamiętając swoją sytuację, oddał mu słynny tron. Muzyk Old Dominion nie kryje wdzięczności za ten nietypowy prezent.

Długo żartowaliśmy na temat tronu Dave'a, aż w końcu zdecydowaliśmy się spytać, czy może go nam użyczyć. Jestem pewien, że gdy tworzył swoje dzieło, nie zdawał sobie sprawy, że kiedyś wszyscy będą chcieli z niego skorzystać. Siedzenie na tronie Grohla to dla mnie zaszczyt, ale najważniejsze, że dzięki temu możemy koncertować. Nasi fani są naprawdę wdzięczni za ten gest. Wiele mu zawdzięczamy.

Grupa Old Dominion opublikowała zdjęcie, na którym widać tron Grohla podczas transportu na scenę.

Pierwszy koncert po operacji jest możliwy dzięki pomocy naszych przyjaciół z Foo Fighters.

To nie pierwszy raz, kiedy Dave Grohl próbował zmienić złą passę na coś dobrego. W ramach jednego z koncertów Foo Fighters za kulisami pojawiła się fanka Grohla, Sabryn. Dziewczyna kulała i potrzebowała buta ortopedycznego. Grohl wyczulony na kontuzje postanowił, że odda jej swój stabilizator. I chociaż nie zgadzał się jego rozmiar, Sabryn wyszła z występu bogatsza o cenną pamiątkę od swojego idola.

Sprawdź: >>Dave Grohl spadł ze sceny na pierwszym koncercie w 2019<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.