26.09.2018 16:58

Dave Grohl opowiedział o przedkoncertowych rytuałach. Taka ilość alkoholu powaliłaby niejednego

Lider Foo Fighters, Dave Grohl, przyznał się do tego, że lubi sobie wypić przed koncertem niemałą ilość alkoholu.

Dave Grohl opowiedział o przedkoncertowych rytuałach. Taka ilość alkoholu powaliłaby niejednego
foto: Lehtikuva/EAST NEWS

Alkohol, narkotyki... no tak, życie rockmanów jest naprawdę barwne. Wydawać by się mogło, że Dave Grohl jest już w takim wieku, że powinien zająć się wychowaniem dzieci i być dla nich przykładem. Ludzie go oczywiście kochają za ten szczery uśmiech, ale okazuje się, że muzyk nie jest dobrym przykładem dla dzieci... albo po prostu dobrze ściemnia.

Przedkoncertowe rytuały Dave'a Grohla

Dave Grohl opowiedział bowiem o swoim rytuale przed koncertami, a jest tego całkiem sporo. Otóż 1,5 godziny przed występem muzyk przyjmuje trzy tabletki Advil, godzinę przed show sięga po piwo Coors Light, 50 minut przed koncertem bierze się za pierwszą butelkę Jägermeister, a gdy skończy się piwo sięga po kolejne Coors Light:

"

Teraz jest dużo osób na backstage'u, więc piję shoty ze wszystkimi. Kończy się Coors Light, więc sięgam po kolejne. Wtedy jest jakoś 20 minut przed koncertem, miałem 3 czy 4 shoty z Jägermeister i 3 Coors Lights. Potem sprzątany jest pokój i mamy 15 minut dla siebie. To jest bardzo złe, tak spędzam każdą noc przez ostatnie 1,5 roku, dlatego też nie boję się Boga, widziałem już wszystko. "

15 minut przed rozpoczęciem koncertu Grohl zaczyna pić z innymi osobami z zespołu, które są w pobliżu:

"

Jesteśmy wszyscy i czuję wyrzuty sumienia, bo jestem jedyną osobą, która piła shoty z Jägermeister, więc proponuję shoty dla reszty muzyków, którzy piją białe wino, szampan i tak dalej. Wciskam im ten alkohol, ale też przecież muszę z nimi wypić, więc wlewam w siebie 5, 6 shotów. W końcu nadchodzi czas, żeby wyjść na scenę, więc biorę ze sobą zimne piwo, a po drodze piję ostatniego łyka Jägermeister. "

Czy tak rzeczywiście wyglądają przedkoncertowe rytuały Dave'a Grohla? Muzyk rzeczywiście lubi zaszaleć, o czym świadczy chociażby fakt, że Dave Grohl zostawił ostatnio w barze szatański napiwek. Jak bawić się, to na całego.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Dave Grohl